foto xinhua/Irina Motina/STARSPORT

Danil Medvedev je pobijedio Stefanosa Cicipasa u polufinalu Australijan opena sa 3:0 u setovima (6:4, 6:2, 7:5).

Samo u jednom gemu u prvom setu je popustio servis Stefanosa Cicipasa i to je bilo dovoljna da Danil Medvedev napravi brejk i sačuvao ga do kraja seta i povede sa 1:0.

U trećem gemu drugog seta Medvedev je ponovo napravio brejk i tada poveo 2:1. Poprilično se iznervirao tada Cicipas što se moglo vidjeti i preko malih ekrana, jer je bijes iskalio na flašici vode. Nakon toga, izrevoltiranost protivnika Rus je iskoristio i još jednom oduzeo servis za ubjedljivih 6:2 u drugom setu.

Djelovalo je da će lako biti za Medvedeva i u trećem setu kada je odmah na početku napravio brejk, ali u petom gemu Cicipas je stigao do prvih brejk lopti na meču od kojih je iskoristio jednu i izjednačio na 3:3. Otpor Grka Medvedev je slomio pri rezultatu 5:5 kada je došao do tri brejk prilike i kasnije to potvrdio servis gemom za drugo uzastopno grend slem finale.

On će za prvi grend slem trofej igrati u nedjelju protiv svjetskog broja jedan Novaka Đokovića.