Danska - Bosna i Hercegovina 2:0 (KRAJ)

Bosna i Hercegovina od 18 časova igra prijateljski susret protiv Danske kojoj će to biti posljednja provjera pred početak Evropskog prvenstva.

Od reprezentativnih obaveza selektor “ZmajevaIvajlo Petev je oslobodio Miralema Pjanića i Edina Džeka, a nakon utakmice protiv Crne Gore zbog privatnih obaveza iz kampa je otišao i Rade Krunić

Zbog svega toga, večeras u Danskoj će Bosna i Hercegovina istrčati u najmlađem sastavu u istoriji reprezentacije. Najstariji među “Zmajevima” će biti Siniša Saničanin sa 26 godina.

UŽIVO:

90′ Kraj utakmice.

85′ Mogao je Smail Prevljak sada smanjiti prednost Danske nakon centaršuta Branimira Cipetića, ali nije imao sreće napadač “Zmajeva“.

76′ Sjajno je prošao Mele po desnoj strani, Vasilj spasio Bosnu i Hercegovinu od primanja trećeg gola.

73′ GOOOL! Danska je udvostručila prednost. Poulsen je izveo korner, a Andreas Kornelijus najviše skočio i postigao pogodak.

72′ Hadžikadunić je uspio izblokirati Joakima Melea.

68′ Mogli su “Zmajevi” napraviti više iz dvije greške Danske, ali bez šuta ka golu domaćih.

64′ Bosna i Hercegovina u potpunosti bezopasna u drugom poluvremenu.

57′ Vas je izgledne pozicije šutirao pored gola. Dosta problema za odbranu Bosne i Hercegovine.

56′ Ćivić je uspio ispred Skova da izbaci loptu u korner.

51′ Ponovo dobar blok Saničanina. Pritisak Danske na početku drugog dijela.

47′ Dobra akcija Danske, ispred Jusufa Poulsena je intervenisao Saničanin.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena. Bosna i Hercegovina gubi rezultatom 1:0.

43′ Finiš prvog poluvremena bez uzbuđenja.

37′ Miran period igre.

32′ Duga lopta prema Eldaru Ćiviću završava u rukama Kaspera Šmajhela.

28′ Dobar blok Siniše Saničanina nad Eriksonom.

25′ Mogao je Simon Kjer poravnati rezultati i postići autogol, ali na njegovu sreću Jens Striger Larson je intervenisao na liniji.

22′ Izborio se Demirović za jednu loptu u kaznenom prostoru Danske, ali najviše što je mogao izvuće jeste korner.

18′ GOOOL! Od 18. minute Danska vodi 1:0. Nakon kornera i gužve u petercu Bosne i Hercegovine, fudbaler Barselone Martin Brajtvajt je glavom poslao loptu u mrežu.

17′ Malo je nedostajalo da lopta sada prođe do Elvedina Demirovića. Da jeste, napadač “Zmajeva” bi imao mat poziciju.

10′ Prvi napad Bosne i Hercegovine, ali lopta je završila u gol-autu.

9′ Dobar centrašut Kristijana Eriksena koji završava u korneru.

6′ Gužva ispred gola Bosne i Hercegovine. Intervenisao je Denis Hadžikadunić.

3′ Danska ima loptu u svojim nogama, ali bez prilika.

1′ Igrači su krenuli sa centra.

SASTAVI:

Danska: Šmajhel – Larsen, Kjer, Kristijansen, Boilesen, Vas – Eriksen, Jensen, Skov – Brajtvajt, Dolberg.

Bosna i Hercegovina: Vasilj – Saničanin, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Gazibegović, Ćivić – Đokanović, Danilović, Hadžiahmetović, Nalić – Demirović.