Korneri presudili Zmajevima u Brondbiju, Danska nivo iznad Bosne i Hercegovine (VIDEO)

Bosna i Hercegovina je izgubila od Danske u prijateljskom susretu u Brondbiju rezultatom 2:0.

Nije u prvom poluvremenu viđena pretjerano kvalitetna predstava od obje reprezentacije. Dancima je ovo bila posljednja provjera pred Evropsko prvenstvo, dok je selektor Bosne i Hercegovine Ivajlo Petev izveo najmlađi sastav u istoriji nacionalnog tima.

Danska je do jedinog gola u prvom dijelu stigla u 18. minuti kada je nakon jednog kornera domaćina u gužvi najbolje snašao napadač Barselone Martin Brajtvajt i poslao loptu u mrežu.

Nije ni u drugom poluvremenu viđena puno bolja utakmica. Bosna i Hercegovina se u početnim minutama dobro branila, ali su “Zmajevi” u napadu bili bezopasni.

Ta dobra odbrana popustila je u 73. minuti kada su gosti ponovo kapitulirali nakon jednog kornera. Ovaj put asistent je bio Jusuf Poulsen, a egzekutor Andreas Kornelijus. Mogli su domaći do kraja i do trećeg gola, ali najzaslužniji što nisu je bio golman Bosne i Hercegovine, Nikola Vasilj.

Dešavanja iz minuta u minut sa ovog susreta možete pročitati ovdje.

Danska će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi sa Finskom, Belgijom i Rusijom.