Danska pobjedom nad Rusijom obezbijedila plasman u polufinale, Norveška sigurna protiv Mađarske

Rukometašice Danske pobjedom nad Rusijom od 30:23 plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva u svojoj državi, dok je Norveška ubjedljivom pobjedom nad Mađarskom od 32:21 pokazala da je glavni favorit za titulu.

Na početku utakmice između Danske i Rusije igralo se gol za gol, da bi domaća selekcija sredinom poluvremena otišla na četiri razlike (11:7), a na poluvremenu je bilo 13:9. Tu prednost su u nastavku i povećali na šest golova prednosti (20:14) i meč su lagano privele kraju sa konačnih 30:23. Najefikasnija je bila Daria Dmitrieva sa devet golova, dok je u pobjedničkom timu Mia Engrob Hojlund postigla sedam golova.

Kao i u svim prethodnim utakmicama Norvežanke su bile veoma ubjedljive, a već na samom startu su povele protiv Mađarske sa 7:1. Mađarice ni u jednom trenutku nisu uspjele da ozbiljnije ugroze tu prednost i na kraju je završilo sa ogromnih 32:21. Najefikasnije na meču bile su Nora Mork na jednoj i Aniko Kovačič na drugoj strani sa po sedam golova.

U polufinalu će se sastati Franuska – Hrvatska i Norveška – Danska.