U odlučujućoj utakmici polufinalne serije ABA lige, Crvena zvezda je kao domaćin savladala Igokeu sa 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2).

Igokea je otvorila utakmicu sa dva poena Džekija Karmajkla, a “Crveno-bijeli” su odgovorili preko Džordana Lojda, koji ih je doveo do 5:4. Stanje na terenu je bilo relativno izjednačeno u prvoj polovini perioda, ali drugi je u potpunosti pripao domaćinima. Aleksandrovčani su bili dekoncentrisani, promašivali su zicere i slobodna bacanja, te gubili lopte, pa se na prvu pauzu otišlo sa 24:12 u korist Zvezde.

Drugi kvartal je bio izjednačeniji. Igokea je uspjela pronaći nešto bolji ritam, te su u napadu lakše dolazili do poena nego ranije. Dejan Davidovac je bio raspoložen u redovima Beograđana, a nakon njegove trojke poslije četiri minuta, izabranici Dejana Radonjića su došli do +18 (38:20). Ipak, Aleksandrovčani su dodali gas u nastavku i na semaforu je pri odlasku na veliki odmor pisalo 48:35.

Tim koga sa klupe predvodi Dragan Bajić je mnogo bolje započeo pretposljednju dionicu. Entoni Klemons je ubacio trojku, a Marko Jošilo je potom povezao četiri poena i smanjio na -6 (48:42). Radonjić je bio primoran na tajm-aut, no to mu nije donijelo željeni rezultat, jer je Džeki Karmajkl vrlo brzo bio precizan za 48:44. Ognjen Dobrić je van linije 6,75m prekinuo crnu seriju domaćina, međutim odmah je uslijedio odgovor Dalibora Ilića na isti način.

Ipak, Dobrić je pogodio još jedan šut za tri, Karmajkl je zatim imao uspješnu realizaciju za 54:49, a onda je nastupio period u kome ni jedni ni drugi nisu mogli doći do poena iz igre. Lojd je sa linije slobodnih bacanja iz tehničke greške za klupu Igokee postavio rezultat pri kome se ušlo u odlučujućih deset minuta, 57:51 za sastav sa Malog Kalemegdana.

Davidovac, Davidovac uništio Igokeu, Zvezda drugi finalista ABA lige

Finalna četvrtina je protekla u znaku Davidovca. Košarkaš Zvezde je bio sjajan u oba pravca, startovao je ukradenom loptom i polaganjem, a nastavio sa dvije pogođene trojke i još dva puta je osujetio protivnički posjed. Igokea je bila potpuno bezidejna, završavali su napade u posljednjim sekundama, Edin Atić je bio potpuno zaustavljen, a na pet minuta do kraja, bilo je 69:53.

U nastavku nije bilo mnogo promjena, gosti nisu dolazili do pravih rješenja, a ekipa iz glavnog grada Srbije je bez problema privela meč kraju i u konačnici slavila sa 76:53. Nemoć “Igosa” u četvrtom kvartalu se najbolje ogleda u činjenici da su u njemu postigli samo

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Davidovac sa 22 poena, čemu je dodao osam skokova, tri asistencije, četiri ukradene lopte i jednu blokadu, dok se na drugoj strani istakao Klemons, koji je postigao 15 poena.

Protivnik “Crveno-bijelih” u finalu regionalnog takmičenja će biti Budućnost, koja je sa 2:0 u seriji bila bolja od Mornara.