Milsami je savladao Sarajevo na “Koševu” rezultatom 1:0 u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija i tako nakon remija iz prve utakmice, uspio da elimiše bosanskohercegovačkog predstavnika iz Evrope.

Prve minute susreta očekivano su pripale Sarajevu koje je imalo loptu u svom posjedu, ali nisu domaći igrači uspjevali stvoriti opasne prilike. Sve šanse Sarajeva ogledaju se u dalekometnim pokušajima Đanija Salčina i Mirka Oremuša koji nisu bili precizni.

U 19. minuti Milsami je zatresao mrežu protivnika i stigao do prednosti. Intervenisali su igrači Sarajeva poslije kornera gostiju, ali je u nastavku lopta stigla do Radua Gilsamija koji je prelako prošao pored Selmira Pidra i udarcem u prvi ugao matirao Adnana Kanurića.

Sarajevo je u prvom poluvremenu imalo samo jednu izrađenu akciju kada je Salčin u 35. minuti proigrao Pidra, no lijevi bek domaćih nije pronašao Krstu Velkoskog u petercu. Pred kraj prvog dijela Milsami je imao još nekoliko “poluprilika“, ali je “Bordo” tim uspio da sačuva svoju mrežu od drugog gola.

Sarajevo je svoju terensku inicijativu nastavilo i u drugom poluvremenu, ali za 45 minuta u nastavku nisu stvorili ozbiljniju priliku kojom bi ugrozili golmana gostiju Emila Timbura koji je u 180 minuta protiv Sarajeva sačuvao svoju mrežu.

Dešavanja iz minuta u minut na ovom susretu možete pročitati ovdje.

Milsami će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Elfsborga.