Košarkaši Mega savladali su na gostovanju ekipu Igokee sa 84:62 u 1. kolu ABA lige.

Početak meča počeo je u klasičnom ispitivanju snaga, gdje nijedna ekipa nije stvorila veću prednost od pet poena, koliko je imala Igokea (21:16). Tada Marko Simonović, Milenko Tepić i Marko Kljajević prave seriju od 6:0 i nakon prvih deset minuta rezultat je bio 22:21 za Megu.

Domaći košarkaši nisu dozvoljavali gostima da stvore veću razliku, ali kod rezultata 33:30 gosti predvođeni Simonovićem odlaze na +10 (40:30). Prednost je porasla poenima Nikole Miškovića i Tepića na +14, a na odmor se otišlo rezultatom 48:36.

U nastavku su Marko Jošilo i Entoni Klemons pokušavali da vrate ekipu Igokee u igru, ali Mega je odlično igrala, posebno Filip Petrušev. On je sa Lukom Cerovinom održavao dvocifrenu prednost gostiju i na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je 69:50.

Ni u četvrtoj četvrtini nije bilo ništa drugačije, tim Vladimira Jovanovića je povećavao razliku do konačnih 84:62. Najefikasniji na meču bio je Simonović sa 19 poena, Petrušev je imao 17, Mišković 14, na drugoj strani Džeki Karmajkl i Jošilo su postigli po 11, a Klemons 10 poena.