U okviru desetog kola Lige BiH u košarci, Borac je na svom terenu savladao Bratunac rezultatom 85:78 (18:25, 18:13, 24:18, 25:22).

Borac je otvorio meč poenima Nemanje Nikolića, a na drugoj strani je uzvratio Nikola Tadić, koji je pogodio uz faul. Nikolić je nedugo zatim pogodio i trojku i tako doveo domaćine u prednost od 5:3, a Bratunac je odgovorio preko iskusnog Dejana Ćupa i Marka Rikala. I jedni i drugi su igrali čvrsto, no gosti su bili nešto konkretniji u napadu, te agresivniji u odbrani i na polovini prve četvrtine rezultat je bio 16:11 u njihovu korist. Na prvu pauzu se otišlo rezultatom 25:18 za izabranike Ognjena Radića.

Na početku druge četvrtine, Banjalučani su poentirali preko Davida Marana i Mirka Ljuboje, a na drugoj strani je viđena dobra saradnja visokih i niskih igrača Bratunca, gdje je Ćup poentirao iz pika na asistenciju Rikala. Poslije dva i po minuta igre, pri rezultatu 27:22 za goste, Nikola Tanasković je ukrao loptu na polovini terena i sjajno zakucao u kontri, te se činilo da bi momentum u tim trenucima mogao preći na stranu Borca.

U sljedećem napadu Radićeve ekipe, domaćini su odigrali odličnu odbranu, ali Rikalo je uspio pogoditi skok šut na isteku 24 sekunde i tako prekinuti nalet protivnika. U nastavku, igralo se koš za koš, Bratunac je ofanzivu gradio oko Ćupa, koji je uz Rikala bio najaktivniji, a trojkom im se priključio i Matija Žunić, dok je na drugoj strani proradio Božo Đumić i Borac je stigao do izjednačenja.

Na dva minuta do kraja prvog poluvremena, Ćup je pogodio dva slobodna bacanja i tako doveo svoj tim do +2 (36:34), a rezultat na kraju druge četvrtine je bio 38:36 za goste.

Dejvis, Dejvis junak Borca u pobjedi protiv Bratunca
Meridiansport

Bratunac je prvi stigao do poena u trećoj dionici, još jednom iz saradnje Rikalo-Ćup, a “Crveno-plavi” su odgovorili prvo Tanaskovićevim poenima sa niskog posta, a potom i sjajnom timskom akcijom koju je realizovao Đumić. Aleksandar Živojin Danilović je postigao trojku za goste, ali nedugo zatim se i povrijedio, pa je morao napustiti teren. Nikolić je pogodio van linije 6,75m za izabranike Dragana Nikolića i tako smanjio zaostatak svog tima na -2 (45:43).

Miljan Marković je potom došao do ukradene lopte u napadu Bratunca, te sam pretvorio dobru odbranu u poene i tako izjednačio, a zatim je još jednom dobro završio tranziciju i Borac je poveo sa 51:49. Danilović se vratio na teren i poravnao na 51:51, a potom je uslijedila serija domaćina od 7:0. Činilo se da bi utakmica mogla otići na jednu stranu, ali tandem Rikalo-Ćup je svojim poenima vratio neizvjesnost i u odlučujuću četvrtinu se ušlo sa 60:56.

Ćup je otvorio finalni kvartal poenima za Bratunac, a uzvratio mu je Nemanja Reljić, međutim Rikalo je vezao pet poena, a gosti su krenuli igrati i veoma čvrstu odbranu, za koju Nikolićeva ekipa nije imala odgovor i na pet minuta do kraja utakmice rezultat je bio 69:63 za Radićeve izabranike. Poslije tajm-auta koji je zatražio trener Banjalučana, Džonatan Dejvis je pogodio trojku i smanjio na 69:66, a zatim je došlo do nešto oštrijeg duela u kojem je deblji kraj izvukao Ćup, koji je zbog krvarenja morao napustiti teren.

Ipak, situacija se smirila, a najbolji igrač gostiju se uskoro vratio u igru i bilo je jasno da će utakmica otići u neizvjesnu završnicu. Nakon atraktivnog polaganja Tanaskovića na dva minuta do kraja meča, rezultat je bio 74:73 za Bratunac, a tada je na scenu stupio Dejvis. Sjajni Amerikanac je povezao dvije teške trojke i tako riješio meč. Gosti se nisu uspjeli vratiti i konačan rezultat je glasio 85:78 za Borac.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Dejvis sa 20, dok je na suprotnoj strani prednjačio tandem Ćup-Rikalo sa po 26 poena.