Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Australije sa 14:8 (6:0, 4:1, 1:3, 3:5) u trećem kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Nakon poraza od Španije i pobjede nad Kazahstanom, srpski vaterpolisti su pobjedu protiv Australije osigurali već u prvom poluvremenu. Filip Filipović, Dušan Mandić i Andrija Prlainović su veoma brzo donijeli prednost svom timu od 3:0, a onda su Strahinja Rašović i Stefan Mitrović udvostručili prednost na 6:0 za kraj prve četvrtine.

Zatim je Prlainović pogodio za 7:0, a Branislav Mitrović je odbranio petarac Australiji i spriječio ih da postignu prvi gol. Ipak minut kasnije Goran Tomašević je uspio da savlada golmana Srbije za 7:1, no odmah je stigao odgovor u vidu golova Mandića, Rašovića i Nikole Jakšića za 10:1 na prvom poluvremenu.

Australija se konačno malo razigrala u trećoj četvrtini i sa dva vezana gola smanjila je na 10:3, a jedini gol za “Delfine” u ovom periodu postigao je Mandić. S nova dva gola u četvrtom periodu Australija je prišla na 11:5, ali je nakon toga gol postigao Nikola Dedović. U nastavku je Australija uspjela postići još tri gola i smanjiti zaostatak na 13:8, da bi Mandić zatresao mrežu za konačnih 14:8.

Najefikasniji na meču bio je Dušan Mandić sa četiri gola, a na drugoj strani Blejk Edvards je postigao dva gola.

Naredni meč Srbija igra u subotu u 08:30h u derbiju protiv Hrvatske, dok Australiju očekuje okršaj sa Španijom.