Deni Ings presudio svom bivšem klubu

Fudbaleri Sautemptona pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu Liverpula rezultatom 1:0 u 17. kolu Premijer lige Engleske.

Početak iz snova za domaći tim i gol već u drugom minutu. Kapiten Džejms Vard-Praus ubacio je iz prekida prema Deni Ingsu, loše je ispratio loptu Trent Aleksander-Arnold i bivši napadač “Crvenih” neobičnim udarcem vara Alisona, na semaforu je 1:0 za domaćina.

Nejtan Tela
je u 41. minutu imao dobru priliku nakon soliranja, šutao sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla desno od gola.

U 47. minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Mohamed Salah je imao specifičnu šansu za njega, Egipćanin je bio najviši u skoku, lopta je otišla pored gola.

Liverpul je imao terensku inicijativu, ali samo od šest udaraca ka golu, niti jedan nije išao u okvir, i poslije prvih 45 minuta ostalo je 1:0 za “Svece“.

Drugi dio nije donio mnogo uzbuđenja.

U 51. minutu igrači Liverpula tražili su penal nakon što su vidjeli da je rukom igrao Džek Stefens, ali nije se čula sudijska pištaljka.

Francuz Jan Valeri je imao priliku u 84. minutu da savlada Alisona, ali je neko iz odbrane gostiju izblokirao udarac.

U 93. minutu Sadio Mane je bio u šansi da donese bod svom timu, ipak je lopta nakon njegovog udarca otišla iznad prečke. Senegalac je tada probao glavom.

Ovo je osmi trijumf za Sautempton, dok je za ekipu Jirgena Klopa tek drugi poraz u sezoni. U narednom kolu “Sveci” gostuju kod Lestera, dok će “Crveni” na domaćem terenu dočekati Mančester junajted.