Duel osmine finala Kupa Italije između Juventusa i Đenove priredio je više nego uzbudljivu fudbalsku predstavu, a poslije 90 minuta igre rezultat je bio 2:2, pa su uslijedili produžeci, a u narednu fazu takmičenja prolaz su osigurali fudbaleri “Stare dame” golom Hamze Rafije za konačnih 3:2.

Već u drugoj minuti utakmice zatresla se mreža iza golmana Đenove Alberta Palearija. Fantastičan pas uputio je Đorđo Kjelini, a po prijemu lopte čuvara se oslobodio Dejan Kuluševski i svoj tim doveo u vođstvo 1:0.

Dvadeset minuta poslije u ulozi asistenta pronašao se upravo Kuluševski, a strijelac je ovaj put bio Alvaro Morata koji je udvostručio vođstvo Juventusa, pa se poslije 23. minute igre činilo da će fudbaleri “Stare dame” bez mnogo problema u četvrtfinale Kupa Italije.

Igrao se 28. minut kada je Đenovin Lenart Čibora glavom neodbranjivo pogodio malu mrežicu, poslije akcije koju je pokrenuo upravo on na nekih trideset metara od gola Juventusa, a nekoliko sekundi kasnije centaršut je uputio Edoardo Goldaniga.

Sjajnu priliku da još jednom zatrese protivničku mrežu propustio je Morata u 50. minuti kada je njegov udarac uspješno zaustavio Paleari. Ipak, Đenova nije odustajala od namjere da izjednači, a prečka je zaustavila šut Marka Pjace samo pet minuta poslije prijetnje Morate, pa je sreća pogledala tim iz Torina.

Sudbina je spasila Juventus u 55. minuti, ali prilikom udarca Filipa Melegonija dvadesetak minuta kasnije ishod je bio drugačiji. Fudbalska ljepotica sa ruba šesnaesterca zatresla je rašlje jednog od najboljih golmana svih vremena Đanluiđija Bufona, pa su stvari vraćene na početak i rezultat je ponovo bio izjednačen.

Uspjela je Đenova da se odbrani od napada Juventusa u regularnih 90 minuta igre, ali podlegli su pritisku i nedostatku snage u posljednjoj minuti prvog produžetka.

Kristijano Ronaldo navukao je nekoliko defanzivaca crveno-plavih, a potom uputio dodavanje Alvaru Morati koji je centrirao u srce šesnaesterca gdje se najbolje snašao Hamza Rafija za 3:2.

Ispostaviće se na kraju da je to bio i konačan rezultat ovog meča, a Juventus će u četvrtfinalu Kupa Italije dočekati boljeg iz duela Sasuola i SPAL-a.