Dervišagić na asistenciju Pidre u finišu donio slavlje Sarajevu protiv Ljubića

U okviru osmine finale Kupa Bosne i Hercegovine, Sarajevo je na “Koševu” pobijedilo Ljubić sa 1:0. Jedini gol je bio djelo Kenana Dervišagića u 84. minutu.

Podsjećamo, u četvrtfinale su danas još prošli Tuzla siti, Igman iz Konjica, Zvijezda Gradačac, Velež, Široki, Borac i Sloboda.

Sarajevo je od samog početka stvorilo terensku inicijativu, ali iz toga se nisu izrodile nikakve opasne prilike po gol protivnika. U 20. minutu, Numan Kurdić je pokušao, ali udarac mu je bio veoma loš.

Bordo tim je mogao do vođstva na samom kraju prvog poluvremena, ali Boris Cmiljanić je pogodio stativu, a lopta se potom odbila u ruke Mihajla Dabića i na veliki odmor se otišlo bez pogodaka.

Sarajevo Ljubic 2

Izabranici Gorana Sablića su i u drugih 45 minuta imali posjed, a Ljubić je pokušao prijetiti iz kontranapada.

Na samom startu drugog poluvremena, Prnjavorčani su pokušali dva puta, ali Danko Segić i Aleksandar Žižak nisu bili dovoljno precizni. U 74. minutu, Rijad Kobiljar je probao na drugoj strani, no Dabić je to uspio zaustaviti.

“Divovi” su u 84. minutu ipak uspjeli doći do gola. Selmin Pidro je sa lijeve strane ubacio na drugu stativu, gdje je Kenan Dervišagić odlično reagovao i pogodio za 1:0.

Četiri minuta kasnije, Ljubić je imao situaciju pet na dva, ali Belmin Dizdarević je uspio zaustaviti udarac udarac koji je Žižak uputio sa peterca i to je bilo sve od ovog susreta, konačan ishod je ostao 1:0.