REUTERS/Nick Potts

Everton je u okviru 14. kola Premijer lige Engleske na “Boksing dej” savladao Šefild junajted u gostima rezultatom 1:0.

Imao je Šefild dobru priliku da na svom terenu upiše prvu ovosezonsku pobjedu, sa obzirom da je “Karamelama” nedostajalo nekoliko standardnih igrača, no nisu je iskoristili i ostali su na dnu tabele sa samo dva osvojena boda.

Imali su oni ipak prvu priliku na utakmici, kada je u 16. minuti Dejvid Mekgoldrik šutirao, međutim u posljednjem trenutku lopta je pogodila nekog od defanzivaca Evertona i ostala u polju. Prvu pravu šansu na drugoj strani Everton je imao tek nakon pola sata igre, no tada je Dominik Kalvert-Luin bio neprecizan.

Mogli su domaći sa prednosti da odu na poluvrijeme, i to u najboljem mogućem trenutku da postignu pogodak, ali je Oliver Burk slabo reagovao i na odmor se otišlo bez golova.

Odlučujući trenutak i jedini gol na utakmici desio se deset minuta prije kraja. Nakon dobre akcije i nekoliko dodavanja oko kaznenog prostora domaćih lopta je stigla do Gilfija Sigurdsona koji je preciznim udarcem po zemlji matirao Arona Remsdejla i donio svojoj ekipi, ispostaviće se sva tri boda.

Posljednju priliku da dođu do izjednačenja fudbaleri Šefilda propustili su dvije minute prije kraja kada je Enda Stivenson šutirao preko gola. Everton je ovom pobjedom došao na sjajno drugo mjesto na tabeli i u sljedećem kolu dočekuju Mančester siti, dok je Šefild ubjedljivo posljednji i u sljedećem kolu putuju na “Turf Mur“.