U okviru četvrtog kola grupne faze FIBA Lige šampiona, Galatasaraj je na svom parketu savladao Igokeu sa 82:74. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Di Bost sa 21, a pratio ga je Keri Blekšir Džunior sa 15 postignutih poena.

Nakon četiri odigrana susreta, tim iz Istanbula je zabilježio svoj treći trijumf, a Aleksandrovčani treći poraz.

Utakmica je bila veoma izjednačena sve do posljednjih nekoliko minuta u četvrtoj četvrtini, a riješio ju je Di Bost, koji je pogodio trojku od tablu na isteku napada i tako odlijepio svoj tim na nedostižnu razliku.

Bost, Di Bost nevjerovatnom trojkom od tablu pokopao Igokeu i doveo Galatasaraj do slavlja

Prvi minut utakmice je protekao bez uspješne realizacije sa obje strane, a prazan hod je prekinuo Melo Trimbl, koji je doveo domaćine do vođstva od 2:0. Markel Starks je nešto kasnije pogodio trojku za 3:2, a u nastavku su se i jedni i drugi mučili u napadu te je na polovini perioda rezultat bio 9:7 za Galatasaraj.

Situacija se u naredna tri minuta nije previše mijenjala, a Aleksandrovčani su u finišu perioda zaigrali nešto konkretnije. Dešon Stefans i Marko Jošilo su bili aktivni na ofanzivnom skoku, a nakon trojke Teja Volera i zakucavanja Nikole Tanaskovića, gosti su poveli sa 19:12. Turski predstavnik je uzvratio trojkom Okbena Bulubaja i na prvu pauzu se otišlo sa 19:15.

Druga dionica je bila dosta slična prvoj. Uvodni minut je i u njoj protekao bez poena, a Sadik Emir Kabadža je polovičnim učinkom sa penala smanjio na 19:16. Dalibor Ilić je doveo “Igose” na +5 (21:16), ali Aleksandrovčani potom nisu uspijevali povezati konce igre u napadu, što su njihovi suparnici iskoristili i trojkom Trimbla preokrenuli na 22:21.

Isti igrač je potom dobio i tehničku grešku, a u narednim minutima se niko nije uspio odlijepiti na značajnu razliku. Izdvojio se momenat kada je Stefan Fundić lucidnim pasom proigrao Ilića, koji je poslije faula oba puta bio neprecizan sa linije slobodnih bacanja, a nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 34:34.

Ujednačenost oba rivala se protezala i kroz treći kvartal. Ilić je pogriješio u napadu, a Di Bost je to kaznio trojkom na drugoj strani. Starks je odmah uzvratio za 37:36, a Dejvid Kreviš i Aleksa Radanov su ubrzo izmijenjali poene za 39:39. Kabadža je pogodio trojku za domaćine, ali na isti način mu je odgovorio Jošilo.

I jedni i drugi su pronašli bolji ritam u napadu, međutim do stvaranja bilo kakve veće razlike nije došlo. Starks je ostavio Fundića na ziceru, a ovaj je pogodio za 59:57, da bi Bost van linije 6,75m vratio rezultatski plus (60:59) na stranu domaćina i tako se otišlo u odlučujućih deset minuta.

Zanimljivo je da Bost u prvom poluvremenu nije pogodio nijedan šut za tri iz pet pokušaja, a u nastavku je bio i te kako precizan. Nakon njegovog pogotka na oko pet i po minuta do kraja, Galatasaraj je poveo sa 68:66, a Kabadža je malo poslije sa linije slobodnih bacanja povećao na 70:66.

Ofanzivni posjedi Igokee nisu izgledali dovoljno tečno. Stefans je dva puta zaredom izgubio loptu, a napadi su nekoliko puta završavani dalekometnim pokušajima koji nisu prolazili kroz obruč. Keri Blekšir Džunior je poslije agresivne reakcije nakon promašaja Trimbla povećao na 72:66, a strateg Aleksandrovčana je potom reagovao tajm-autom.

Starks je nakon 60 sekundi pauze približio svoj tim na 72:69, no Galatasaraj je odbio ovaj nalet protivnika, koji je bio potpuno slomljen kada je Bost na isteku napada na minut i po do kraja pogodio trojku iz koraka od tablu za 80:73. Jošilo i Starks nisu uspjeli odgovoriti u nastavku i konačan ishod je glasio 82:74 za domaćine.

U narednom kolu, Igokea će na svom parketu dočekati Nimburk, a Galatasaraj će takođe kao domaćin igrati protiv PAOK-a.

GALATASARAJ – IGOKEA 82:74 (15:19, 19:15, 26:25, 22:15)

Galatasaraj: Bost 21, Trimbl 10, Kabadža 11, Ončel 0, Arar 0, Ulubaj 9, Blekšir Džunior 15, Akun-Parsel 14, Kreviš 2, Koksal 0

Igokea: Starks 17, Robinson 2, Tanasković 2, Radanov 7, Jošilo 10, Ilić 8, Stefans 13, Voler 7, Fundić 8

Sudije: Kastiljo, Kalatrava, Proc