Fudbaleri Dinama iz Zagreba večeras su pobijedili austrijskog predstavnika Volfsberg minimalnim rezultatom 1:0 u okviru trećeg kola grupe K Lige Evrope.

Pred ovu utakmicu domaći su čak bili bez devet igrača i trenera Zoranom Mamićem, koji su zaraženi virusom korona. Volfsberg u Hrvatsku je doputovao bez najboljeg igrača Mihaelja Lindla.

Obje ekipe nisu priredile spektalarno prvo poluvrijeme i nije bilo mnogo prilika. Najozbiljniju šansu imali su Zagrepčani preko iskusnog Marija Gavranovića u 20. minutu. Švajcarski reprezentativac je ostao sam na petnaestak metar od gola, nakon dobrog dodavanja Arijana Ademija, napadač je loše šutirao i lopta je otišla preko gola.

Gosti su u finišu prvog dijela ostali bez Mateusa Tafernera. Austrijanac je dobio drugi žuti karton nakon što je stao na nogu Kristijanu Jakiću.

Kako su i jedni i drugi otvorili prvo, tako su i drugo poluvrijeme. Od 61. minuta domaći su krenuli sa napadima i lopta je bila većinom na polovini gostiju. Dinamo je prvi udarac u okvir gola uputio u 74. minutu i to preko Ademija, koji je šutirao glavom, a sjajno je odbranio Aleksander Kofler.

Domaći su nakon napada u posljednjih 30 minuta došli do vrijednog gola. Akcija je krenula sa desne strane, a loptu koju je uzeo rezervista Iđaji Atiemven prebacio je lijevo do Lovra Majera. Mladi fudbaler je ubacio u kazneni prostor, Nigerijac je na prsa primio loptu, prevario čuvara i preciznim šutem, matirao je Koflera.

Poslije pogotka, Dinamo nije stao napadao je i vršio pritisak na odbranu kada domaći fudbaleri nisu imali loptu. Na kraju nije bilo konkretnih šansi i domaći su ostvarili prvi trijumf u sezoni u Ligi Evrope.

Dinamo: Zagorac, Moharami (Atiemven od 76.), Lauricen, Perić (Leovac od 15. minuta), Gvardiol, Majer, Franjić, Ademi, Jakić (Kastrati od 46.), Gavranović (Burton od 90+2.), Orsić.

Volfsberg: Kofler, Novak, Baumgartner, Lohošvili, Pavelić (Hodžić od 81.), Taferner, Stracnig, Vernicing, Perec (Šmerbok od 81.), Đeng (Viziniger od 57.), Joveljić (Perić od 46.).