Dinamo nakon penala osvojio Superkup

Dinamo je nakon boljeg izvođenja penala savladao Hajduk u hrvatskom Superkupu.

Hrvatski prvak Dinamo osvojio je Superkup protiv osvajača Kupa, Hajduka. Na Maksimiru je nakon regularnih 90 minuta bilo 0:0, a o pobjedniku su odlučivali penali.

Dinamo je na Maksimir istrčao u relativno klasičnih 1-4-2-3-1, s Brunom Petkovićem iza napadača Josipa Drmića i Mislavom Oršićem na klupi. Bijeli su bili posloženi u romb u sredini, s Markom Livajom i Nikolom Kalinićem u napadu, iako je Livaja često gravitirao nešto dublje, pa je tako Hajdukov centralni napad funkcionisao slično kao i Dinamov.

Na početku se igralo očekivano, žestoko, agresivno, s puno pritiska čim bi lopta došla do vezne linije. Posljedica toga bila je da su obje odbrane najčešće imale loptu u nogama. Hajduk je prvi zaprijetio u 10. minuti kada je Stipe Biuk dodao Livaji, a ovaj opalio s dvadesetak metara u vanjski dio male mrežice.

Dinamo je uzvratio desetak minuta kasnije, kada je Dario Špikić s desnog krila pronašao Petkovića u šesnaestercu. Dinamova desetka opalila je iz prve, ali Lovre Kalinić refleksno brani njegov prizeman udarac. Bila je to najbolja prilika na utakmici sve do 30. minute, kada se Dino Mikanović s druge strane probio u kazneni prostor i pogodio prečku. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Samo pet minuta nakon početka drugog poluvremena, Livaja je još jednom opasno zaprijetio iz daljine, a već u sljedećoj minuti Dinamo je zamalo poveo. Robert Ljubičić ubacio je s desnog boka, Kalinić izbio loptu, a onda i odbranio udarac Arijanu Ademiju nakon odbijanca. Utakmica se tada rasplamsala; Dinamo je do 60. minute imao još dvije dobre prilike za gol. Obje je imao Luka Ivanušec, prvi put je šutirao iznad gola, drugi put mu je Kalinić odbranio.

Hajduk je tada bio na konopcima. Domaćin je u 66. i 68. minuti promašio još dvije velike prilike za gol. Prvo je Drmić iz blizine promašio cijeli gol, a onda je Špikić šutirao glavom, ali još jednom brani Hajdukov junak Kalinić. Dinamo je stvarao priliku za prilikom, ali Kalinić je briljirao. Obranio je opasne udarce Oršiću, koji je ušao u 66. umjesto Drmića i još jednom Špikiću, u 83.

Međutim, Hajduk je izdržao i o pobjedniku Superkupa odlučivali su jedanaesterci u kojima se bolje snašao Dinamo, te slavio sa 4:1.