U okviru četvrtog kol Lige Evrope na “Lavental areni” u Austriji, igrali su domaći Volfsberger i Dinamo iz Zagreba. Gosti su odličnom igrom u drugom poluvremenu uspjeli doći do trijumfa i rezultatom 3:0 su izbili na prvo mjesto u grupi K.

Na isteku 16. minuta, zaprijetili su domaći. Pokušao je Mario Leitgebje šutirati iz prve sa ivice šestnaesterca. Njegov pokušaj, koji je išao prema desnim rašljama, uspio je odbranio Dominik Livaković. Bio je Dinamo bolji u prvih dvadesetak minuta meča, imali su inicijativu, ali nikako nisu uspijevali da materijalizuju svoju terensku dominaciju.

Joško Gvardiol je pokušao iz tabora “Modrih“, došao je do šesnaesterca “Vukova” i šutirao po golu, ali je lopta odletjela na tribine. Bio je to lijep prodor, ali loš šut. Pred kraj prvog dijela igre, Bruno Petković je nemarkiran primio odličnu loptu i šutirao po sredini gola. To nije previše zabrinulo golmana Manuela Kutina, koji je lagano pokupio loptu. Do kraja prvog dijela igre, ostalo je 0:0.

Konačno je Dinamo krunisao dobru igru, u 61. minutu Lovro Majer je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijene lopte u kaznenom prostoru domaćih i poslao je udarac nisko po sredini gola, za 1:0. Bezidejno su igrači Volfsbergera ušli u nastavak meča i to im se obilo o glavu.

Domaći su počeli ispoljavati nervozu i dekoncentracija je zavladala u redovima Volfsbergera. To je u 75. minutu iskoristio Petković te je svoju šansu pretvorio u prednost od 2:0 za Dinamo.

Do kraja meča Dinamo je postigao još jedan pogodak. Luka Ivanušec je preciznim udarcem sa 17 metara savladao golmana domaćih, a tim iz hrvatske prestonice je upisao vrijedne bodove. Konačan rezultat je bio 3:0 za “Modre“.