Fudbaleri Dinama pobijedili su večeras u gostima ekipu Fejnorda rezultatom 2:0 u okviru petog kola grupne faze Lige Evrope.

Prvo poluvrijeme u Roterdamu bez golova. Prvih 45 minuta fudbal se igralo više na polovini Zagrepčana jer su domaći kontrolisali posjed lopte na terenu. Nisu mogli fudbaleri Fejnorda probiti odbrambeni bedem gostiju i doći do pogotka. Dik Advokat je morao mijenjati u 36. minuti nakon što se povrijedio Brajan Linsen, a umjesto njega u igru je ušao mladi Naufal Banis.

Finiš prvog dijela donio nam je prvu ozbiljnu šansu. Sudija ovog susreta Kris Kavana u 51. minutu nadokande prvog poluvremena pokazao je na bijelu tačku. Poslije jedne akcije Dinama Lirim Kastrati je oboren u šesnaestercu Fejnorda. Kavana se konsultovao sa VAR-om i poslije toga svirao penal za goste. Bruno Petković je preuzeo odgovornost, hladnokrvno šutirao i tako savladao Nika Marsmana.

Prva dobra šansa u drugom dijelu i novi pogodak na utakmici. Akcija gostiju trajala je oko 30 sekundi, koju je na kraju završio Lovro Majer. Poslije kombinacije Petkovića i Majera, s loptom je u kazneni prostor Fejnorda ušao Arijan Ademi, koji je dodao ka “desetki” Dinama, a ovaj iz okreta šutirao na prazan gol i pogodio mrežu u 52. minutu.

Ovaj gol je u početku poništen od strane linijskog sudije, ali je nakon komunikacije sa glavnim arbitrom, pogodak priznat.

U nastavku u 70. minutu šansa za goste. Rezervista Banis je promašio loptu sa dva metra od gola Dinama i propustio tako šansu da smanji rezultati. Poslije samo dvije minute Ademi je imao priliku da poveća prednost šutirajući iz kaznenog, ali su gosti njegovu loptu izblokirali.

Hrvatski predstavnik je trenutno neporažen tim u grupi K sa učinkom od tri pobjede i dva remija.

Kapitenu Dinama Arijanu Ademiju je ovo bila ukupno 77. utakmica u evropskim takmičenjima u plavom dresu. On je prestigao Samira koji je odigrao 76 mečeva za ekipu iz Zagreba u Evropi.

Dinamo će u narednom kolu dočekati ekipu CSKA Moskve, dok će Fejnord gostovati u Austriji kod Volfsberga.