Najbolji teniser svijeta Novak Đoković lagano je savladao Danijela Elahija Galana iz Kolumbije sa 3:0 (6:0, 6:3, 6:2) i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

Tačno 26 minuta trebalo je srpskom teniseru da osvoji prvi set, u kom nije prepustio nijedan gem protivniku. Kod rezultata 2:1 za Đokovića u drugom setu, počeo je jak pljusak, pa se napravila pauza da se zatvori krov i sredi teren. Novak je do kraja seta napravio još jedan brejk i sa 6:3 osvojio taj dio igre. Početkom trećeg seta Galan nije iskoristio dvije brejk lopte, a do kraja meč osvojio je samo dva gema.

Koliko je Novaku trebalo protiv Galana da osvoji prvi set, toliko je i Stefanosu Cicipasu trebalo da sa 6:1 osvoji set protiv Aljaža Bedenea iz Slovenije. Grku je naredni dio igre pripao sa 6:2, a onda je poslije četiri gema u trećem setu Slovenac predao meč. Cicipas će u osmini finala igrati protiv Grigora Dimitrova, kome je Roberto Kabaljes Baena predao duel poslije dva seta, u kojima je bio bolji bugarski teniser sa 6:1, 6:3.

Ranije u toku dana Danijel Altmajer je iznenadio Matea Beretinija, a Pablo Karenjo Busta je bio bolji od Roberta Baustiste Aguta.