Srpski teniser, Novak Đoković, bez većih problema je savladao mladog Šveđanina Mikaela Imera, rezultatom 3:0 u setovima (6:0, 6:2, 6:3).

Prvi reket svijeta je furiozno otvorio meč, oduzimajući servis Imeru već u prvom gemu. Nastavio je u istom tonu, pa je i sljedećih pet gemova riješio u svoju korist, te je prvi set dobio sa 6:0.

Šveđanin je drugi set otvorio mnogo bolje, uspio je da odbrani svoj servis i povede sa 1:0. Ipak, Đoković je uzvratio još jačom mjerom, prvo je dobio gem na svoj servis bez izgubljenog poena, a odmah potom je uslijedio i brejk srpskog tenisera. Međutim, 22-godišnji Imer je uspio da se vrati i izjednači rezultat na 2:2, ali to je bilo sve što je uspio da uradi do kraja drugog dijela igre. Novak Đoković je dobio sljedeća četiri gema i drugi set je završio rezultatom 6:2 u korist favorita.

Imer je najjači otpor “Noletu” pružio u trećem setu. Ponovo je dobro počeo i poveo sa 1:0, ali Đoković je uspio da dobije sljedeća tri gema i povede sa 3:1. Šveđanin je zatim pokazao veliku borbenost i dobio je naredna dva gema, pa je rezultat bio izjednačen na 3:3. Poslije toga, srpski teniser je ipak “dodao gas”, osvojio sljedeća tri gema i tako se plasirao u naredno kolo.

U drugom kolu, Novakov protivnik će biti Litvanac, Rikardas Berankis.