Đoković gazi i u dublu, osigurao polufinale sa Ninom Stojanović

Srpski miks dubl Nina Stojanović i Novak Đoković plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju pobjedom nad njemačkim parom Laura Zigmund i Kevin Kraviec sa 2:0 (6:1, 6:2).

Samo nešto više od sat vremena nakon što je ostvario pobjedu u četvrtfinalu Olimpijskih igara protiv Keija Nišikorija, izašao je na teren da bi igrao sa Ninom u miks dublu. Fenomenalno su otvorili meč i poveli sa 2:0, da bi Nijemci odmah uzvratili ribrejkom, ali svi gemovi do kraja su pripali srpskom dublu i uvjerljivo su osvojili set sa 6:1.

U drugom setu srpski par je prvo odbranio dvije brejk lopte, da bi zatim pritisnuo servis protivnika i napravio dva brejka, te je Novak svojim servisom osigurao svoje drugo polufinale u Tokiju.

Njihovi protivnici u polufinalu biće ruski par Elena Vesnina i Aslan Karacev.