Najbolji svjetski teniser Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu Martona Fučoviča iz Mađarske sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) i plasirao se u polufinale Vimbldona.

Đoković je fenomenalno ušao u meč i dok je protivnik praktično ušao u meč već je bilo 5:0 za srpskog tenisera. Čak je imao i dvije set lopte na protivnički servis, ali se Fučovič odbranio i odmah zatim napravio brejk, pritom je odbranio još dvije set lopte na Novakov servis. Marton je u svom narednom servis gemu opet dopustio rivalu set loptu, ipak i to je odbranio, da bi Đoković bio siguran na svoj servis i osvojio je prvi set sa 6:3.

Na startu drugog seta Novak je propustio četiri brejk lopte i nakon toga su oba tenisera bila veoma sigurna na svoj servis. Nije bilo brejk lopti, Fučovič je stabilizovao igru i djelovalo je da može opet neko iznenađenje napraviti poput meča sa Rubljovom. Ipak u devetom gemu Đoković je napao njegov servis, iskoristio drugu brejk loptu i odmah zatim potvrdio tu prednost za vođstvo od 2:0.

Čim se krenulo u treći set srpski teniser je oduzeo servis gem Mađaru, da bi Marton već u sljedećem gemu imao četiri ribrejk lopte. Đoković se odbranio i u svom stilu je proslavio osvajanje ovog gema. Kasnije je opet mađarski teniser imao priliku da vrati brejk, ali Novak mu nije dozvolio da tu učini i poveo je sa 4:1. Kasnije se igralo gem za gem i srpski teniser je bez većih problema stigao do pobjede od 3:0.