Đoković nastavlja da melje za 14. četvrtfinale Rolan Garosa

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Karena Hačanova u osmini-finala Rolan Garosa rezultatom 3:0 po setovima (6:4, 6:3, 6:3).

Tokom prvog seta do same završnice nismo vidjeli brejk lopte, ali onda je u tri uzastopna gejma teniser koji servisa gubio taj gejm, a Novak je nakon 51 minut na terenu vodio 1:0. U drugom setu Đokoviće oduzeo servis Hačanovu samo jednom i to u četvrtom gejmu, pa je iskusno priveo set kraju za 2:0. Treći set bio je najzanimljiviji i ruski teniser pružio je ozbiljan otpor Novaku, ali tri izgubljena gejma na sopstveni servis nešto su što se ne smije dešavati protiv Đokovića i nakon ukupno 2 sata i 22 minute Rus je pakovao kofere, dok Srbin ide u novo četvrtfinale, 14. u karijeri kada je u pitanju Grend slem u Parizu.

Tokom ovog duela Novak Đoković je još jednom pogodio linijskoj sudiju u glavu, ali na njegovu sreću ovaj put to se desilo tokom igre, tako da nije bilo brige za posljedice kao na US openu.

Ovo je bio prvi okršaj na šljaci između Đokovića i Hačanova, a Rus se nakon pet odigranih duela sa najboljim teniserom svijeta zadržao na jednoj pobjedi, pa Novak sada ima vođsto 4:1 u međusobnim obračunima.

U četvrtfinalnom okršaju srpski teniser će igrati sa boljim iz duela Pablo Karenjo Busta – Danijel Altmajer.