Đoković ostao bez olimpijske medalje, Karenjo Busta osvojio bronzu

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković poražen je u meču za treće mjesto na Olimpijskim igrama od Španca Pabla Karenja Buste sa 2:1 (6:4, 6:7, 6:3).

Nakon šokantnog poraza u polufinalu od Aleksandra Zvereva, Novak je imao dvije brejk lopte, ali se Španac odbranio. I u narednom servis gemu Đoković je propustio priliku da napravi brejk, što je ubrzo Španac kaznio i napravio je brejk. Karenjo Busta je igrao baš kako treba, vraćao je lopte, pokušavao da produži poene i to mu je uspjevalo.

Zatim je on propustio dvije brejk i set lopte, ali je kasnije odbranio četvrtu i petu brejk šansu Đokoviću u ovom setu i iskoristio prvu set loptu za 1:0. U drugom setu nije bilo brejk lopti, neki gemovi su bili iscrpljujući, ali nijedan teniser nije dopuštao protivniku da ugrozi njegov servis gem. Otišlo se u taj-brejk, gdje je Španac došao do meč lopte, ipak Novak je sa dva sjajna servisa to odbranio i kasnije novim mini brejkom izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set je počeo veoma loše Novaka pošto je prvo propustio brejk šansu, a onda je protivnik uspio da napravi brejk. Došlo se do desetog gema gdje je Đoković odbranio čak četiri meč lopte, ali je servis Španca bio sjajan u pravim trenucima i konačno je iskoristio šestu meč loptu, te osvojio bronzanu medalju.

U velikom finalu sastaće se Aleksandar Zverev i Karen Hačanov.