Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je pobijedio Lorenca Sonega u polufinalu Mastersa u Rimu nakon tri seta rezultatom 6:3, 6:7, 6:2.

Nije bilo lako Đokoviću, s obzirom da je srpski teniser danas završio svoj četvrfinalni meč u tri seta protiv Stefanosa Cicipasa poslije kojeg je izjavio da je to bio jedan od težih mečeva u njegovoj karijeri.

Morao se brzo regenerisati Đoković, što je uspio i u prvom setu sa jednim oduzetim servisom slavio sa 6:3. U drugom setu viđena je nešto veća borba, ali je pri rezultatu 5:5 Đoković napravio brejk. Servirao je Srbin za set, imao čak i dvije meč lopte, ali se Sonego uspio izvući i odvesti meč u produžetke. Tu je Italijan rezultatom 7:5 izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set nije bio upitan što se tiče Đokovića. Dva puta je srpski teniser oduzimao protivniku servis, te rezultatom 6:2 stigao u novo finale Mastersa u Rimu.

Tamo će sutra igrati protiv Španca Rafaela Nadala.