Đoković poslije dosta muke zakazao novi okršaj sa Nadalom

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu Rolan Garosa Matea Beretinija iz Italije sa 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 7:5) i zakazao je novi duel sa Rafaelom Nadalom.

Na početku meča Beretini je napadao svaki servis gem Đokovića i odmah je imao brejk loptu, koju nije iskoristio. Isto je bilo i narednom servis gemu srpskog tenisera, da bi nakon toga Novak napao njegov servis i napravio brejk za 3:1. U svakom servis gemu Đoković se mučio, ali nije dozvoljavao protivniku da dođe do brejka i stvori prednost.

Do kraja seta je odbranio još jednu šansu protivnika i osvojio taj dio igre sa 6:3. Drugi set je krenuo mirno, oba tenisera su čuvala svoj servis, ali od sredine tog perioda, tačnije od rezultata 2:2 kreće dominacija Đokovića. Osvajao je poene u svom stilu, pogađao neke nevjerovatne udarce i osvojio četiri naredna gema za vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set oba tenisera sigurno čuvaju svoje servis gemove, nema brejk lopti. Prvi do šanse imao je Đoković u devetom gemu, ali se Beretini odbranio. U taj-brejku Italijan prvi pravi mini-brejk, ali Novak odmah uzvraća sa dva mini-brejka za 5:4. Ipak naredna tri poena su otišla u koristi Beretinija koji je tako smanjio prednost u setovima na 2:1.

Kod rezultata 3:2 za srpskog tenisera meč je bio prekinut na desetak minuta dok su se tribine ispraznile, jer policijski čas u Parizu počinje u 23 sata. Velika borba se vodila i onda je u 11. gemu propustio dvije meč lopte, ali je iskoristio treću i ušao u polufinale.

U polufinalu nas očekuje veliki spektakl između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala, tačnije repriza prošlogodišnjeg finala.