Najbolji svjetski teniser Novak Đoković savladao je u polufinalu Australijan opena ruskog tenisera Aslana Karaceva sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) i po deveti put se plasirao u finale ovog turnira.

Đoković je za rivala imao najveće iznenađenje turnira, koji je na svom prvog grend slemu stigao do polufinala. Meč je na početku bio izjednačen, igralo se gem za gem, da bi od rezultata 3:3 Novak prebacio u veću brzinu i sa tri uzastopna gema osvojio set za 1:0. U drugom setu je brzo napravio dva brejka i poveo sa 5:1, te je djelovalo da će ovo biti lakši trening za srpskog tenisera.

Tada se razigrao Karacev i prvo je vratio jedan brejk, prišao na 5:4 i nakon što je odbranio dvije set lopte, došao je do dvije brejk prilike i šanse da se potpuno vrati u set. Fenomenalnim servisom koji ga prati cijeli turnir, Đoković je to riješio i osvojio set sa 6:4. Novak je napravio brejk na startu trećeg seta, no ruski teniser je izjednačio na 2:2 i djelovalo je da će ići dosta teže u nastavku.

Ipak tada je Đoković napravio dva brejka, povezao četiri gema i po deveti put se plasirao u finale Australijan opena.

Ime protivnika će saznati sutra kada se sastaju Danil Medvedev i Stefanos Cicipas