REUTERS/Christian Hartmann

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković savladao je u finalu Mastersa u Parizu Danila Medvedeva iz Rusije sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:2) i tako je po šesti put osvojio ovaj turnir, a ovo mu je inače 37. masters titula čime je zasjeo na vrh svjetskog tenisa i po tom parametru.

U reprizi finala US opena, ruski teniser je počeo igrati baš kao u Njujorku kada je napravio brejk u prvom gemu. Đoković sada nije dopustio da se Medvedev odvoji i veoma brzo je izjednačio na 2:2, da bi zatim imao imao brejk priliku da preokrene na 4:2, ali se Rus odbranio.

Odmah zatim Danil je napao Novakov servis i iskoristio je treću brejk priliku da napravi novi brejk. Kasnije je bio veoma siguran na svoj servis i sačuvao je prednost brejka, pa je osvojio set sa 6:4.

Na startu drugog seta igralo se gem za gem, da bi onda od 40:15 za Medvedeva Đoković povezao četiri uzastopna poena i napravio je brejk za 3:1. Do kraja seta nije bilo puno neizvjesnosti, sem u posljednjem gemu kada je viđena prava drama. Prvo je ruski teniser propustio tri brejk lopte u nizu, pa Novak nije iskoristio dvije set lopte, ali je na kraju uspio da dođe do treće i nju je pretvorio u osvajanje seta za 1:1.

Prva četiri gema u trećem setu oba tenisera su bila veoma sigurna na servisu, da bi zatim Medvedev opet ispustio 40:15, a srpski teniser je napravio brejk loptu i oduzeo je protivniku servis gem. Stvari su se tada okrenule potpuno na Đokovićevu stranu koji je napravio još jedan brejk, a Danil je nervozan napucao lopticu u publiku.

Medvedev se nije tako lako predavao i uspio je da vrati jedan brejk, no Đoković je opet napao protivnički servis i po treći put u ovom setu napravio je brejk, što mu je bilo dovoljno da po šesti put osvoji ovaj turnir.