Đoković se regenerisao nakon izgubljenog prvog seta i nadjačao Bruksbija (VIDEO)

U okviru osmine finala US opena, Novak Đoković je sa 3:1 (1:6, 6:3, 6:2, 6:2) savladao Džensona Bruksbija.

Srpski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv Matea Beretinija, tako da ćemo gledati finale Vimbldona.

Duel je trajao gotovo tri sata, a nije započeo dobro za najbolje rangiranog igrača svijeta. Nakon što je uz poteškoće dobio prvi gem na svoj servis, Bruksbi je napravio brejk, koga je potom potvrdio i poveo sa 3:0.

Đoković je bez izgubljenog poena smanjio na 3:1, ali Amerikanac je zatim dobio tri naredna gema i tako riješio prvi set riješio u svoju korist.

Ipak, favorit se probudio u nastavku i poveo je sa 3:0. Bruksbi je zatim dobio četvrti, a peti gem drugog seta je trajao čak 20 minuta i nakon velike borbe je pripao 99. igraču svijeta.

Ipak, Đoković je uzvratio brejkom u narednom gemu i tako odbio nalet protivnika, da bi sa 6:3 izjednačio na 1:1.

Treći i četvrti set su otišli u jednom smjeru, Bruksbi nije imao nikakve šanse i do kraja meča je uspio dobiti po dva gema u ova dva perioda.