Đoković se revanširao Zverevu i stigao na korak do besmrtnosti

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u finale US opena pobjedom nad Aleksandrom Zverevom od 3:2 (4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2) gdje ga očekuje duel sa Danilom Medvedevom.

Nakon polufinala Olimpijskih igara, kada je Đoković bio na tri gema da pobjede, sada je Zverev krenuo bolje u meč. Na samom startu oba tenisera su bila veoma sigurna u svoj servis, nisu dopuštali protivniku brejk prilike, sve do sedmog gema, kada je Nijemac prvi propustio šansu da oduzme servis gem rivalu.

U tim trenucima djelovalo je da je Đoković taj koji se pita na terenu, ali ga forhend nije slušao i sa nekoliko grešaka poklonio je brejk Aleksandru, koji je bez razmišljanja prihvatio poklon i kasnije samo potvrdio prednost za osvajanje seta sa 6:4.

Baš kao i u ranijim mečevima srpski teniser kao da je počeo igrati tek od drugog seta. Bilo je neizvjesno u prvom gemu na njegov servis, da bi nakon toga polako pojačavao ritam igre i veoma brzo je na semaforu pisalo 3:0 za Novaka. Sada su ulazili u teren oni udarci što su maloprije završavali u autu, dok je Zverev počeo više griješiti.

Uspio je Nijemac da osvoji dva gema na svoj servis, ali se malo šta pitao na terenu u tim trenucima, te je Đoković napao njegov servis u osmom gemu i sa novim brejkom osvojio set sa 6:2 i izjednačio na 1:1.

Treći set je bio najuzbudljiviji, a sve je krenulo propuštenom brejkom prilikom Aleksandra Zvereva već u prvom gemu. Đoković je sada imao više neiznuđenih grešaka, ali i vinera, a onda je došao ključni trenutak seta. Zverev je imao dvije brejk lopte, publika u Njujorku je bila u transu, no Đoković je sa dva sjajna servisa to sve utišao i osvojio gem.

Opet je sve bila igra nerava, da bi najljepše trenutke meča vidjeli u desetom gemu. Svaki poen je imao duge razmjene i Đoković je poveo sa 40:0. Zatim je njemački teniser uspio da osvoji poen nakon razmjene od 53 udaraca i priđe na 40:30, no odmah je srpski teniser napao i iskoristio treću priliku za vođstvo od 2:1 (6:4).

Na početku četvrtog seta Zverev je pokazivao veću agresivnost i tako je u trećem gemu stigao do brejk lopte koju je Novak odbranio, ali je odmah imao i narednu koju je iskoristio. To je, kasnije će se ispostaviti, bio ključni detalj ovog dijela igre, jer nijedan igrač više nije zaprijetio rivalu oduzimanjem servis gema, te je Nijemac sa 6:4 izjednačio na 2:2.

U petom setu Đoković je krenuo kao da je tek početak, odmah je napao protivnički servis i napravio brejk za 2:0. Aleksandar u tim trenucima nije djelovao kao jedan od najboljih svjetskih igrača, te je sa dvije velike greške poklonio Novaku još jedan brejk, a ovaj je ubrzo poveo sa 5:0.

Nakon propuštene četiri brejk šanse, njemački teniser je uspio da iskoristi petu i smanji zaostatak na jedan brejk. Ipak najbolji svjetski teniser je opet napao njegov servis i iskoristio prvu brejk i meč loptu za ulazak u finale.

U meču gdje može osvojiti kalendarski slem i 21. grend slem titulu čeka ga Danil Medvedev koji je bio bolji od Feliksa Ože-Alijasima