, Dončić trojkom sa 9 metara uz zvuk sirene srušio Kliperse (VIDEO)

Luka Dončić je još jednom oduševio sve ljubitelje igre pod obručem. 43 poena, 17 skokova, 13 asistencije i trojka za pobjedu uz zvuk sirene! Doktorskom partijom, Slovenac je vodio svoju ekipu do trijumfa protiv Klipersa rezultatom 135:133.

Prvih 20 minuta košarke uopšte nisu ukazivali na to da će Maveriksi uspjeti da dobiju ovaj susret. Kristaps Porzingis se povrijedio na zagrijavanju, a Klipersi su sredinom druge četvrtine vodili 55:35. Ipak, serijom 15:2, izabranici Rika Karlajla su stigli do jednocifrenog minusa, pa je na kraju druge četvrtine rezultat bio 66:58.

U nastavku potpuna drugačija slika na parketu. Na teren kao da su izašle neke dvije druge ekipe. Već u uvodnim minutama trećeg perioda, Dončić i drugari su napravili seriju 21:3 za kompletan preokret. Održavala je ekipa iz Dalasa prednost do finiša četvrte četvrtine, pa je na semaforu pisalo 119:111 na 2:40 do kraja. Tada trojkom odgovara prvo Redži Džekson, a potom i Kavaj Lenarda pogađa za samo -2 (119:117). U samoj završnici regularnog toka ušlo se u penal završnicu, a pri rezultatu 121:121 posljednji šut imali Klipersi, ali Lenard je promašio.

U produžetku se igralo “koš za koš”, a kada je Markus Moris pogodio trojku za vođstvo Klipersa 133:132 na 5 sekundi do kraja, činilo se da je pitanje pobjednika odlučeno. Ipak, Dončić tako nije mislio i po ko zna koji put sinoć, Slovenac je uz zvuk sirene pogodio težak šut za trijumf i 2:2 u seriji.

Već pomenuta 43 poena, uz 17 skokova i 13 asistencija Luke Dončića su jasan pokazatelj da je on bio najbolji pojedinac ovog susreta. Kod Klipersa, najefikasniji su bili Lu Vilijams sa 36 i Kavaj Lenard sa 32 poena.