Photo by Ronald Martinez/Getty Images
, Dončićeva prva plej-of pobjeda, Dalas izjednačio

Dalas Maveriksi došli su do prve pobjede u duelu Zapadne konferencije protiv favorizovanih Los Anđeles Klipersa rezultatom 127:114, pa je rezultat u seriji sada 1:1. Koliko je tim predvođen Lukom Dončićem zaista dobro odigrao ovaj meč govori i podatak da Klipersi ni u jednom momentu ovog meča nisu poveli.

Bila je ovo sjajna timska partija Maveriksa kojom su ostvarili prvi trijumf u ovogodišnjem plej-ofu, a još jednom fantastičan je bio Luka Dončić koji je zbog problema sa faulovima u drugom poluvremenu igrao samo devet minuta. To ga nije zaustavilo da ostvari učinak od 28 poena, uz osam skokova i sedam asistencija.

“Teško je sjediti na klupi i gledati saigrače. Bio sam frustriran prvih 15 sekundi nakon što sam dobio petu ličnu grešku, ali onda sam shvatio da moram bodriti igrače na parketu i prilagoditi se da na takav način pomognem timu.” – rekao je po završetku meča Luka Dončić

Kristaps Porzingis je zabilježio 23 poena, a vrhunske partije na parketu pružili su Bobi Marjanović, Trej Burk, Set Kari i Tim Hardavej, baš u periodu dok je Dončić sjedio na klupi. Hardavej mlađi pogurao je svoj tim sa 17 poena, dok su Burk i “lošiji” Kari upisali 16, odnosno 15 poena pored svog imena.

Fantastično je iskoristio minute Boban Marjanović, pa je za skromnih devet minuta na parketu ostvario čak 13 poena i devet skokova!

Na drugoj strani jedini na visini zadatka bili su Kavaj Lenard koji je ubacio 35 poena i uhvatio 10 skokova, kao i Lu Vilijams sa klupe uz ostvareni učinak od 23 poena i sedam asistencija. Bitno je spomenuti katastrofalnu partiju Pola Džordža i mizernih 4 od 17 igre, što je bilo dovoljno za njegovih 14 poena.

Utakmica broj tri na programu je u noći sa petka na subotu sa početkom tri sata poslije ponoći po našem vremenu.