Juta sa 100:99 savladala Dalas.

Juta Džez sinoć je izjednačio seriju protiv Dalas Maveriksa na 2:2. Ekipa koju vodi Kvin Snajder slavila je u svojoj “Vivint Smart Home Areni” rezultatom 100:99, a radilo se o vrlo tijesnoj utakmici s nekoliko preokreta.

Iako su Džezeri imali 12 poena prednosti na poluvremenu, Maveriksi su u trećoj četvrtini uspjeli preokrenuti stvari u svoju korist i osigurati uzbudljivu završnicu. Luka Dončić odveo je goste na plus četiri 39 sekundi prije kraja, ali Juta je uhvatila pobjedu zahvaljujući Donovanu Mičelu i Rudiju Goberu koji su postigli posljednje poene na utakmici.

Dončić je u svom prvom nastupu u ovosezonskom doigravanju zabio 30 poena i skupio 10 skokova uz četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Trenutno postiže prosječnih 33,3 poena u plej-ofu; bolji prosjek od njega kroz povijest zasad ima jedino Majkl Džordan.

Iako je Džordan Klarkson bio najbolji Jutin strijelac s 25 koševa, Donovan Mičel bio je ključan. Spida je ubacio 23 poena uz šest skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte, uključujući dodavanje za odlučujući Goberov koš. Francuski centar zaustavio se na 17 koševa i 15 uhvaćenih lopti, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović postigao je 12 poena te skupio četiri skoka i dvije asistencije za 38 minuta igre.

Inače, Boston Seltiksi ponovno su pobijedili Bruklin Netse (109:103) i tako došli na korak do metle, a Minesota Timbervulvsi izjednačili su seriju protiv Memfis Grizlisa na 2:2 (119:118).