Đorđevićeva odluka pred sami kraj kobna po njegov tim, Uniks srušio Virtus i pored sjajnog Belinelija

U revanš meču polufinala Evrokupa, Uniks je kao domaćin pobijedio Virtus sa 85:81 (18:14, 29:23, 24:24, 14:20).

Miloš Teodosić je otvorio susret sa dva poena za Virtus, a trojkom mu je na drugoj strani odgovorio Ajzea Kenan. Na narednu uspješnu realizaciju se čekalo oko dva minuta, a ona je bila djelo Amedea Tesitorija i gosti su poveli sa 4:3. Ipak, tim iz Kazanja je ušao u bolji momentum, zaigrali su čvršće u odbrani i nešto konkretnije u napadu, te je nakon deset minuta igre bilo 18:14 u njihovu korist.

Prva polovina drugog kvartala je uglavnom bila izjednačena, domaćini se nisu uspijevali odvojiti na nešto veću razliku, a kada je Đampaolo Riči poentirao na šest minuta do odlaska na veliki odmor, na semaforu je stajalo 27:25 za ruskog predstavnika. Činilo se da će izabranici Aleksandra Đorđevića možda stići i do preokreta, ali u završnici četvrtine je ekipa iz Kazanja ušla u sjajnu seriju i na veliki odmor otišla sa +10 (47:37).

Stefan Marković je otvorio drugo poluvrijeme trojkom za Virtus, ali domaćini su vrlo brzo odbili taj nalet protivnika i na četiri i po minuta do kraja su imali +15 (60:15). Marko Belineli je sam pokušavao vratiti svoj tim, pogodio je par šuteva iz teških pozicija, a Teodosić je sa linije slobodnih bacanja postavio rezultat kojim se ušlo u odlučujuću četvrtinu (71:61).

Gosti su u četvrtom kvartalu pokazali veliku želju za povratkom i postepeno su topili prednost protivnika, iako su Džordan Morgan i Kenan doveli Uniks na 76:61. Đorđevićevi puleni su popravili agresivnost i skok, pa je na pet minuta do kraja bilo 78:71. Potom su uslijedili momenti još bolje igre tima iz Bolonje, koji je na 20 sekundi do isteka regularnog dijela uspio stići i do izjednačenja na 81:81 poslije sjajnog prodora Teodosića.

darusafaka virtus 21965

Trener Virtusa je svojim košarkašima na tajm-autu naredio da prave faul, kako bi oni bili ti koji će imati sve u svojim rukama u posljednjem napadu. Na njegovu nesreću, Džamar Smit je bio savršeno miran i doveo je svoj tim do 83:81, a onda je došlo do još jednog minuta odmora.

Nakon njega, tim iz Bolonje nije uspio realizovati zamišljenu akciju. Teodosić je poslao pas za Belinelija, ali Italijan je bio u teškoj poziciji i izgubio je loptu. Smit je potom sa penala još jednom bio potpuno precizan i tako doveo domaćine do 85:81, što je ostao i konačan ishod utakmice.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kenan sa 19, dok se na drugoj strani istakao Belineli sa čak 33 poena. Rezultat je sada 1:1, pa će učesnika finala odlučiti majstorica.