Bajić: "Organizatori igre moraju preuzeti više odgovornosti i imati više pameti u datim momentima"

Nakon neizvjesne završnice, Igokea je u Splitu slavila 79:78 protiv istoimenog domaćina, a komentar o utakmici dao je Dragan Bajić, trener pobjedničkog tima.

Na press konferenciji poslije utakmice u Splitu, Bajić je rekao sljedeće:

“Čestitao bih prvo svojim momcima na zasluženoj pobjedi. Zahvalio bih se domaćinu na gostoprimstvu, drago mi je što se Split vratio u ABA ligu i mislim da zaslužuje mjesto. Odigrali smo prvo poluvrijeme na jednom vrhunskom nivou, pogotovo kada je odbrana u pitanju. Velika je stvar spustiti domaćina na 28 poena. Napad je donekle bolje izgledao nego na prošloj utakmici. Bilo je tečnije, imali smo dosta slobodnih pozicija i kontranapada. Pokušao sam sugerisati mojim momcima na poluvremenu da se Split neće predati i to se pokazalo u drugom poluvremenu. Desio se veliki pad koncentracije, pogotovo u odbrani, a to je nedopustivo za moju ekipu.

Pad koncentracije je pogotovo bio u odbrani od pika, tu smo dozvolili Splitu da se razigra i da nekoliko laganih pasova ode na slobodne igrače koji su pogađali otvorene šuteve. Oni su ušli u nastavku sa ciljem da se što prije vrate u meč i to su uspjeli. Pogodili su neke šuteve, kako lake, tako i teške. Još jedna stvar koja me brine, organizatori igre moraju preuzeti više odgovornosti, više pameti u datim momentima. Ne smijemo dozvoljavati da izgubimo lako lopte i da dopustimo lagane poene. Pokazali smo karakter i mislim da smo zasluženo pobijedili”.

Igokea će u petom kolu ABA lige dočekati Partizan na svom parketu sljedećeg vikenda.