Majami Hit je na svom parketu savladao Nju Orleans Pelikanse rezultatom 111:98 (29:26, 37:27, 22:26, 23:19).

Brendon Ingram i Zajon Vilijamson otvorili su dobro ovaj susret i svojim poenima na startu meča poveli Pelikanse u prednost (17:9), koju su i održavali sve do pred kraj prve četvrtine kada su domaći preko Gorana Dragića i Dankana Robinsona koji je trojkom 20 sekundi prije kraja postavio rezultat koji je na semaforu stajalo nakon prvih deset minuta košarke (29:26) za Hit.

Sa dva slobodna bacanja, košem sa poludistance i asistencijom slovenački košarkaš postavio je prvu dvocifrenu razliku za Majami (38:28) na startu druge dionice. Prednost tima Erika Spoelstre rasla je i pet minuta do kraja iznosila i 20 razlike, a protagonisti tog vođstva bili su Averi Bredli i Bam Adebajo (53:33). Do poluvremena Pelikansi su uspjeli da smanje, i na odmor se otišlo sa rezultatom 66:53.

Treće četvrtina najvećim dijelom igrala se koš za koš, ali je Vilijamson bio izuzetno raspoložen i postigao osam od deset prvih poena u trećoj četvrtini za svoju ekipu. Dvije minute do isteka trećeg kvartala gosti su prvi put nakon dugo vremena prišli na ispod deset razlike, kada je Ingram pogodio za 79:70. Upravo on je trojkom u posljednjem napadu na semafor upisao rezultat 88:79 kojim se ušlo u odlučujuću dionicu.

Prišli su Pelikansi i u četvrtoj četvrtini na minus šest i imali napad, međutim prvo trojkom Tajlor Hiro, a potom i ukradena lopta i prodor Dragića za novih plus 14 (101:87) i tajm-aut koji je morao tražiti Džef van Gundi. Nisu se nakon toga gostujući igrači uspjeli oporaviti i Majami je slavio rezultatom 111:98.

Najefikasniji u prvoj ovosezonskoj pobjedi Majami Hita bio je Dankan Robinson sa 23 poena i pet skokova, dok je Goran Dragić dodao 18 poena, devet asistencija, dva skoka i četiri ukradene lopte. Pelikansima je ovo bio prvi poraz, a u njemu je Zajon Vilijamson ima dabl-dabl učinak od 32 poena i 14 skokova, a Brendon Ingram je dodao 28 poena, tri asistencije i dva skoka.