Drama u Bijeljini: Budućnost srušila Široki i zakazala majstoricu na Pecari

Košarkaši Budućnosti savladali su ekipu Širokog rezultatom 89:86 u drugoj utakmici za treće mjesto Lige Bosne i Hercegovine, tako da ćemo gledati “majstoricu” u Širokom Brijegu.

Široki je na početku susreta trojkom Dajšona Najta poveo sa 6:3, a u nastavku je iskusni Milovoje Božović preokrenuo za domaći tim (9:8). U nastavku prve četvrtine se igralo gotovo koš za koš, ali su Širokobriježani trojkom Dominika Vujanovića u posljednjim sekundama došli do vođstva od 23:20.

Duje Brala je trojkom otvorio i drugu četvrtinu za goste, a nedugo nakon toga je Široki otišao na +8 poenima Najta (32:24). Ipak, Budućnost se nije predavala, pa su do poluvremena spustili na -4 (42:38).

Zapeli su domaćini i u trećoj četvrtini što se isplatilo nakon četiri minuta kada su prešli i u vođstvo trojkom Branislava Đekića, a do samog kraja regularnog dijela igre gledali smo potpuno izjednačenu utakmicu.

Imao je domaći tim u finišu regularnog dijela vođstvo od 76:74 i posjed lopte, ali je Adi Zahiragić poslao netačan pas ka saigraču, a sve je to odlično ispratio Dajšon Najt, presjekao loptu i istrčao na polaganje u posljednjoj sekundi za izjednačenje i produžetak.

Činilo se da bi Budućnost mogla da bude poljuljana ovim “ispuštanjem” pobjede, ali je bijeljinski tim pokazao mentalnu snagu i u dodatnih pet minuta nadigrao Širokobriježane za slavlje pred svojim navijačima.