Italijanska skijašica Marta Basino ostvarila je i drugu pobjedu na veleslalomskoj trci Svjetskog kupa u Kranjskoj gori.

Italijanka je dva dana uzastopno osvojila “Zlatnu lisicu“, a sada trijumfovala sa vremenom 2:18,06. Iza nje na postolju bila Mišel Žisin iz Švajcarske (+0,66) koja je juče bila treća, a po prvi put na postolju ove sezone bila je domaća skijašica Meta Hrovat (+0,73). Poslije nje slijede Lara Gut-Behrami, Tesa Vorli, Mikaela Šifrin koja je bila prva nakon prve vožnje, Sofia Gođa, Vendi Holdener, Alis Robinson i na desetom mjestu Petra Vlhova

Najbolji plasman u karijeri ostvarila je Slovenka Andreja Slokar sa osvajanjem 19. mjesta, dva mjesta niže bila je Neja Dvornik, a Ana Bucik je zauzela 28. mjesto.

U generalnom plasmanu vodeća je Petra Vlhova sa 775 bodova, Mišel Žisin ima 715, a Marta Basino 623 poena.