FK Sarajevo/facebook

Fudbaleri Mladosti i Sarajeva odigrali su u Doboju kod Kaknja neriješeno rezultatom 0:0 u okviru 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako pogurali Borac na četiri boda prednosti na prvom mjestu na tabeli.

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Sarajeva koji su imali inicijativu u uvodnim minutama ovog meča. U desetoj minuti sjajno je šutirao Andrej Đokanović, međutim odbrambeni igrač Mladosti Marko Žulj sjajno je to ispratio i izblokirao udarac.

Pet minuta kasnije fudbaler Sarajeva je pao u šesnaestercu domaćih, ali glavni arbitar ovog meča Antoni Bandić odmahnuo je rukom i rekao da se igra nastavi. Minut kasnije Matijas Fanimo je prošao po strani i ubacio do Slobodana Milanovića koji nije dobro zahvatio loptu i otišla je preko gola.

Najbolja prilika u dosadašnjem dijelu utakmice bila je u 22. minuti kada je Joakim Adukor glavom uputio udarac koji je prošao pored gola Mladosti i rezultat je ostao nepromijenjen.

Domaći su mogli do gola u finišu prvog poluvremena kada je Vladan Kovačević pogriješio i dodao loptu do Predraga Vladića koji je proigrao Bajića čiji udarac je izblokirao Adukor i lopta je otišla u korner. Na odmor se otišlo bez golova.

Nakon pet minuta igre u nastavku dobro se oslobodio čuvara Krste Velkoski, ali je njegov šut završio preko gola domaćih. U 62. minuti Zinedin Mustedanagić odmah nakon što je ušao u igru proigrao je Fanima, međutim golman Emil Velić je izašao i otklonio opasnost. Tri minuta kasnije Mustedanagić je imao slobodan udarac sa 25m, ali je loptu poslao preko gola.

Zaista nevjerovatan podatak viđen je na ovoj utakmici, a to je da fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gola.

U finišu gosti su mogli do gola preko Harisa Handžića koji je bio najviši u skoku, ali je loptu poslao pored gola. Nakon neopreznog starta Mustedanagića, Bandić mu je pokazao drugi žuti i crveni karton.

Par minuta kasnije Bandić je pokazao još jedan crveni karton, ovoga puta domaćem fudbaleru Ameru Hirošu takođe nakon žestogog faula i drugog žutog kartona.

Najveću šansu na utakmici Handžić je promašio u šestoj minuti sudijske nadoknade kada je ostao sam u petercu, ali je šutirao pored desne stative.

Ovo je bio treći uzastopni remi fudbalera Sarajeva, a čak drugi u nizu bez postignutog pogotka. Ovim bodom najviše su profitirali izabranici Marka Maksimovića koji sada imaju četiri boda više i priliku da već u narednom kolu ovjere titulu prvaka Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Narednu utakmicu Mladost igra protiv Širokog, dok Sarajevo dočekuje ekipu Radnika.