Košarkaši Italije savladali su selekciju Srbije u Beogradu sa 102:95 (28:22, 29:23, 23:18, 21:32) i tako su osigurali plasman na predstojeće Olimpijske igre.

Ekipa Igora Kokoškova veoma je loše ušla u meč i Italija je poenima Simonea Fontekija povela sa 5:2. Izjednačio je Nemanja Bjelica trojkom, no Akile Polonara i Nikolo Manion su brzo odvojili goste na 14:7. Dosta problema domaći tim imao je u odbrani, protivnik je veoma često ostajao sam na šutu za tri ili je lako prolazio kroz reket.

Vasilije Micić je kasnije smanjio na 16:12, a onda i Ognjen Dobrić na -1 (16:15). Stefano Tonut je pokrenuo seriju gostiju za 21:15, da bi Amadeo Tesitori zakucao za +8 (23:15). Nekako su domaći igrači uspjeli da priđu na -4 (26:22), a Tonut je pogodio za 28:22.

Kako se krenulo u drugu četvtinu “Orlovi” su zaigrali malo bolje u odbrani i poenima Dobrića su prišli na -3 (28:25), da bi tada Danilo Anđušić u tri napada pogodio tri trojke za +2 (34:32). Polonara je uzvratio, a Tonut preokrenuo na 37:36, onda je i Fontekio dao trojku za 40:36. Na samom kraju Srbija je odigrala baš loše u odbrani, Italiju je krenuo šut za tri poena i na odmor su otišli sa ogromnih +12 (57:45), jer su redom pogađali van linije 6,75m Polonara, Tonut, Đampaolo Riči, Alesandro Pajola

Odmah na startu Nikolo Meli i Polonara su dali nove trojke za 63:45. Srbija je djelovala bezidejno u napadu, a Italijani su na krilima nekoliko pogođenih šuteva bili sjajni u napadu i prosto nisu dozvoljavali domaćinu da ugrozi njihovo ogromno vođstvo. Koliko ništa nije išlo dokazuje i napad kada je Aleksa Avramović išao sam u napad, no ni tu priliku srpski košarkaši nisu iskoristili.

Fontekio je sa linije penala povećao na +21 (70:49), nakon skoro pet minuta igre Miloš Teodosić je prekinuo post Srbije bez koša za -22 (73:51). Kada je djelovalo da će biti sve izgubljeno Anđušić je opet vezao dvije trojke, a Dobrić je sa linije penala smanjio na 77:61, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo sa 80:63.

Dobrić je sa 2+1 otvorio četvrtu četvrtinu, a Srbija je napravila čak pet faulova u prvom minutu. Fontekio je pogodio za 85:66 i opet umirio domaće navijače. Iako su igrači Igora Kokoškova počeli bolje igrati u napadu, u odbrani su i dalje bili veliki problemi, što su gosti vrlo lako kažnjavali (89:71). Filip Petrušev je smanjio na 93:79, a sve nade Srbije srušio je Polonara trojkom sa deset metara za 96:79. Anđušić je pogodio trojku za -10 (98:88), Teodosić je promašio šut za -5, te se Italija odbranila i slavila sa 102:95.

Najefikasniji na meču bio je Nikolo Manion sa 24 poena, Akile Polonara 22, Simone Fontekio 21 poen, Akile Polonara , na drugoj strani Danilo Anđušić sa 27 poena, Filip Petrušev 20, Ognjen Dobrić 17 poena.