Džejms dalekometnom trojkom odveo Lejkerse u plej-of (VIDEO)

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su ekipu Golden Stejt Voriorsa sa 103:100 i u plej-ofu će igrati protiv Finiks Sansa, dok će Stef Kari i ekipa na novi plej-in meč protiv Memfis Grizlisa.

Voriorsi su sjajno otvorili meč i poveli su sa 15:4, no Lejkersi su brzo smanjili na 17:16. Ipak do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli nikako da preokrenu i Golden Stejt je držao prednost i vodio sa 55:42.
Čim se krenulo u drugo poluvrijeme tim iz Los Anđelesa je počeo smanjivati razliku, ipak u tih 12 minuta nisu uspjeli izjednačiti i preokrenuti, te se u posljednju četvrtinu ušlo sa vođstvo Voriorsa od 79:77. Lejkersi su do vođstva stigli odmah na početku četvrte četvrtine (85:79), da bi se pred kraj ekipe smjenjivale u vođstvu. Ipak 59 sekundi prije kraja Lebron Džejms je postigao odlučujući trojku za 103:100 sa oko 9 metara, a gosti nisu uspjeli do kraja izjednače.

Najefikasniji na meču bio je Stef Kari sa 37 poena, Entoni Dejvis je na drugoj strani 25 poena i 12 skokova, a Lebron Džejms 22 poena, 11 skokova i deset asistencija.