U okviru prvog kola Lige Evrope, kombinovani tim Rome je kao gost bio bolji od Jang Bojsa rezultatom 2:1.

U prvih desetak minuta, obje ekipe su bile podjednake i vodila se borba na sredini terena, bez pretjeranih ambicija za postizanje pogodaka.

U 13. minutu, Brajan Kristante je neoprezno reagovao i oborio Fabijana Ridera u šesnaestercu Rome, pa je glavni arbitar pokazao na bijelu tačku. Žan Pjer Nsame je preuzeo odgovornost i mirno realizovao najstrožu kaznu tako što je loptu poslao u malu mrežicu. Pau Lopez nije imao nikakve šanse, iako se bacio u pravu stranu.

U nastavku, Roma je preuzela posjed lopte, ali ni nakon 25 minuta igre nije bilo udarca prema golu Jang Bojsa. Švajcarci su presingom pokušavali osujetiti napade
“Vučice”, što im je u velikom broju slučajeva polazilo za rukom. Nervoza u redovima Rimljana je bila evidentna, do kraja poluvremena su ipak uspjeli uputiti dva šuta, ali nijedan nije išao u okvir gola protivnika.

Na veliki odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist domaće ekipe.

Drugi period je započeo pokušajem domaćina u 49. minutu. Silvan Hefti je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali lopta je završila pored desne stative. Roma je pokušavala centaršutevima s obje strane, ali nije bilo kvalitetnog završetka.

U 59. minutu, u igru je ušao Edin Džeko, što je značilo da je ekipa Paula Fonseke bila spremna za dodatni pritisak. Ipak, Jang Bojs je preuzeo posjed lopte i u narednih desetak minuta nije bilo nikakvih uzbuđenja.

U 69. minutu, poslije nečega što je izgledalo kao bezopasan napad, Džeko je odlično proigrao Bruna Peresa, koji je utrčao iza leđa odbrane i lako savladao Davida Fon Balmosa.

Klub iz glavnog grada Italije je do potpunog preokreta stigao pet minuta kasnije. Henrik Miktarijan je odlično centrirao sa desne strane, a Maraš Kumbula je ostao zaboravljen u šesnaestercu i lako pogodio glavom za 2:1.

Do kraja utakmice, nije bilo većih uzbuđenja, pa je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu stajalo 2:1 u Korist Rimljana.

Jang Bojs: Fon Balmos, Burgi, Lustenberger, Zesiger, Hefti, Rider (Aebišer), Sijero (Gaudino), Maceiras, Fasnaht (Mešaht), Nsame, Ngalameu

Roma: Lopez, Karsdorp (Spinacola), Facio, Žesus (Pelegrini), Kumbula, Kristante, Vilar del Fraile, Peres, Perez, Majoral, Pedro (Miktarijan)

Roma će u narednom kolu igrati protiv CSKA, a Jang Bojs će na megdan Klužu.