Bosna i Hercegovina je savladala na svom stadionu “Bilino polje” reprezentaciju Luksemburga minimalnim rezultatom od 1:0, i to golom koji je postigao Edin Džeko.

Bosna i Hercegovina je do gola mogla doći već u prvoj minuti susreta kada je Smail Prevljak poslije duge lopte odlično izdržao duel, ali na kraju nije uspio da dobro zahvati loptu te mu je štoper Luksemburga izblokirao udarac. Uistinu je ovo bila odlična prilika.

Do kraja poluvremena je posjed lopte bio dosta izjednačen. Pokušavao je Luksemburg preko brzih kontranapada da dođe do gola domaće Bosne i Hercegovine, ali se na odmor ipak otišlo bez golova jer su prije svega tragičari bili igrači domaćih.

Džeko, Džeko po ko zna koji put donio trijumf Zmajevima

Što se tiče dodatnih pokušaja Bosne i Hercegovine, imao je Prevljak još jednu odličnu, ali je sa nekih 11 metara udaljenosti od gola poslao loptu pod oblake te prilika Adija Nalića kada je u 44. minutu u situaciji jedan na jedan pogodio golmana.

Da ne budu samo tragičari večeri Prevljak i Nalić se pobrinuo Amer Gojak koji je pred kraj poluvremena kopirao Nalića te takođe iz izgledne šanse pogodio čuvara mreže Luksemburga.

Važno je napomenuti da Bosna i Hercegovina ima odličnu podršku onih najmlađih koji su od početka do kraja prvog poluvremena navijali za svoje ljubimce. Moglo bi se reći da su oni za sada “highlight” večeri.

U drugom poluvremenu je Bosna i Hercegovina dosta pala te je Luksemburg preuzeo inicijativu na terenu koju je umalo iskoristio Žerson Rodrigeš, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Ovakva situacija je trajala sve do 66. minute kada je Edin Džeko ušao na teren i donio živost u napadu svoje ekipe, ali ipak “Zmajevi” nisu uspjeli da ozbiljnije priprijete.

Uprkos tome je gol za domaći sastav ipak došao i to u 86. minutu susreta kada je poslije asistencije Hrvoja Miličevića gol za pobjedu postigao ko drugi nego Džeko.