Džeko pogodio u Pirovoj pobjedi Rome, Mančester junajted u finalu Lige Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Rome savladali su u uzvratnoj utakmici polufinala Lige Evrope ekipu Mančester junajteda rezultatom 3:2, ali to im nije bilo dovoljno jer su na Old Trafordu prije sedam dana poraženi sa 6:2.

Utakmica je počela otvoreno na obje strane i od samog starta vidjeli smo napadački fudbal. U 20. minuti Edinson Kavani je šutirao, ali je prečka bila saveznik Rome. Šest minuta kasnije isti igrač se našao u novoj izglednoj prilici, međutim golman domaćih Antonio Mirante spriječio je vođstvo Junajteda.

U 39. minuti Fred je sjajno pronašao Kavanija koji je ovog puta bio precizan i razornim udarcem doveo goste u vođstvo.

Ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

Fudbaleri Rome mnogo bolje su ušli u drugo poluvrijeme, a Paulo Fonseka je bacio sve karte u napad. U 57. minuti to se isplatilo i bosanskohercegovački napadač Edin Džeko je glavom načeo gol Junajteda i poravnao na ovom meču.

Samo tri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je proslijedio loptu do Brajana Kristantea koji je sjajnim udarcem pogodio uz lijevu stativu za vođstvo i preokret “Vučice”.

U ovim momentima vidjelo se na licima domaćih fudbalera da vjeruju u čudo. Dvije minute nakon vođstva Džeko je mogao i do svog drugog gola na meču, ali je David De Hea fantastično reagovao i spasio gol “Crvenih đavola”. Minut kasnije Pedro je naletio odbijanac, međutim ponovo se ispriječio na gol liniji golman Mančester junajteda i tako sačuvao mrežu nakon ovog naleta domaćih fudbalera.

U 68. minuti Bruno Fernandeš je sjajno centrirao, a nemarkiran u šesnaestercu ostao je Kavani koji je glavom savladao Mirantea i tako ugasio nadu igračima Rome.

Šest minuta prije kraja regularnog dijela Davide Santon je nabacio sa lijeve strane, a loptu na volej je dočekao mladi Nikola Zalevski i tako kroz noge savladao De Heu za “Pirovu pobjedu” domaćih fudbalera.

U finalu Lige Evrope Mančester junajted će se sastati sa ekipom Viljareala, koja je u polufinalu eliminisala Arsenal i tako prvi put u svojoj istoriji se plasirala u finale.