Džordž i Džekson donijeli prvu pobjedu Klipersima (VIDEO)

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su ekipu Finiksa Sansa sa 106:92 (29:21, 17:27, 34:21, 26:23) i tako su smanjili na 2:1 u finalu Zapadne konferencije.

Iako je ekipa Sansa bila pojačana Kris Polom, Klipersi nisu dozvolili rivalu da dođe na jednu pobjedu od plasmana u finale NBA lige. Na početku meča su poveli sa 14:8, da bi Sansi prišli na 16:15. Kod rezultata 20:19 Klipersi su napravili seriju 9:2 i nakon prve četvrtine vodili su sa 29:21.

Na startu drugog perioda Finiks je smanjio na – 3 (29:26), a onda i poveo sa 35:33. Taj dio utakmice apsolutno je pripao igračima Sansa koji su imali i +6 (48:42), da bi na poluvremenu bilo 48:46.

Još kratko su održavali prednost, pošto je domaći tim opet preuzeo vođstvo (54:52) i onda velikom serijom otišao na 71:56. Finiks je uspio to ublažiti na 71:63, a kraj te četvrtine obilježio je Pol Džordž trojkom sa svoje polovine za 80_69.

Sve dileme oko pobjednika bile su riješe na početku posljednje četvrtine kada je tim iz Los Anđelesa otišao na +18 (89:71), a najbliže što je protivnik prišao je bilo 89:83. Opet su kasnije Klipersi otišli na dvocifrenu razliku i na kraju su trijumfovali sa 106:92.

Najefikasniji na meču bio je Pol Džordž sa 27 poena i 15 skokova, Redži Džekson je imao 23 poena, Ivica Zubac 15 poena i 16 skokova, a na drugoj strani Deandre Ejton 18 poena, dok su Devin Buker i Kris Pol postigli po 15 poena.