Poslije nešto više od dva sata igre Damir Džumhur uspio je savladati Kolina Altamirana poslije rezultatskog deficita i rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 6:0) plasirati se u polufinale kvalifikacija u meksičkom Akapulku.

U prvom setu viđeno je čak pet brejkova, što nije karakteristično za mušku konkurenciju “bijelog” sporta, ali sa obzirom na činjenicu da je američki teniser servis Džumhuru oduzeo tri puta to je bilo dovoljno da prvi set ode na njegovu stranu rezultatom 6:4.

Početak drugog seta protekao je bez mnogo uzbuđenja, jer su teniseri prva četiri gema na svoj servis osvojili bez ikakvih problema, da bi opet uslijedio period igre gdje su poprilično loše servirali što je rezultiralo sa čak četiri uzastopna brejka. Imao je ogromnu šansu za pobjedu Altamirano pri rezultatu 6:5 kada je servirao za pobjedu, ali Džumhur je izdržao nalete 412. tenisera svijeta i odveo set u taj-brejk.

13. igra prikazala je dodatnu energiju bosanskohercegovačkog tenisera koji je nošen dobrom igrom i prethodnog gema gdje se spasio poraza protivniku prepustio samo jedan poen, te meč vratio na početak za 1:1 u setovima.

Očigledan psihološki pad u igri Amerikanca bio je evidentan u trećem i odlučujućem setu, a rezultat 6:0 u korist Džumhura dovoljno govori o omjeru snaga na terenu.

U borbi za finale kvalifikacija u Akapulku Džumhur će odmjeriti snage protiv Botika Van de Candšulpa.