Edo Murić ključnom trojkom protiv Budućnosti prelomio na stranu Cedevita Olimpije

U meču top16 faze Evrokupa između Cedevita Olimpije i Budućnosti slovenački tim bio je bolji rezultatom 74:71 (14:16, 19:18, 20:21, 21:16).

Džerod Džouns je otvorio meč trojkom, a potom i Edo Murić postavio 7:2 na startu za Cedevitu. Nije to značilo mnogo, pošto je Amadeo Dela Vale svojim poenima pokrenuo Budućnost koja je brzo preokrenula (8:7). I kao da se igralo u serijama, nakon toga šest poena za domaće (13:10). Do isteka prvog kvartala Luka Mitrović vratio je prednost na stranu Budućnosti koja je nakon prvih deset minuta vodila (16:14).

Nakon što je Murić u drugoj četvrtini smanjio na 23:21 za goste, Budućnost je napravila seriju 5:0 sa pet poena Petra Popovića (28:21). Uspjela je iz toga Cedevita da se izvuče i ponajviše zahvaljujući Džounsu priđe na 34:33 na kraju prvog poluvremena.

amedeo della valle buducnost voli podgorica photo olimpija ales fevzer ec20

Koš za koš igralo se najvećim dijelom treće četvrtine, a najveća prednost jedne ekipe bila je tri poena. To je Cedevita imala kada je Murić pogodio trojku za 44:41, a potom gosti serijom 6:0 i poenima Vilija Rida stigli do 47:44. Ipak, do kraja dionice ponovo je meč vraćen u egal i pred posljednjih deset minuta rezultat je bio 53:53.

Ništa se nije razlikovala ni posljednja dionica, pa je neizvjesna završnica odlučivala pobjednika. Rid je doveo Budućnost minut prije kraja na pola koša prednosti (70:69), a potom sa tri poena Murić ponovo vratio na stranu Cedevite (72:70) 30 sekundi prije kraja. Nikola Ivanović je zatim na drugoj strani promašio jedno slobodno bacanje, kao i Jaka Blažić (73:71) 20 sekundi prije kraja. Konačnih 74:71 postavio je Murić sa linije penala.

Najefikasniji u pobjedi slovenačkog tima bili su Kendrik Peri i Edo Murić sa po 16 poena, dok su na drugoj strani Vili Rid i Amadeo Dela Vale postigli po 11.

Budućnost u sljedećem kolu Evrokupa dočekuje Virtus, dok Cedevita ponovo igra u “Stožicama“, ovaj put protiv Burga.