El Hadadi donio Sevilji trijumf i plasman u osminu finala Lige šampiona u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri Sevilje golom u 95. minutu stigli su do pobjede na gostovanju Krasnodaru od 2:1 u četvrtom kolu grupe E Lige šampiona.

Duel ekipa koje su u Španiji odigrale spektakularan meč, jer su domaći igrači preokrenuli sa 0:2, na 3:2. I već u četvrtom minutu Ivan Rakitić se upisao u strijelce. Jedna izbačena lopta iz šesnaesterca stigla je do Rakitića, a on je sa dvadeset metara postigao predivan pogodak.

Narednu šansu imala je ponovo Sevilja i to Žils Kunde, koji se fenomenalnim driblingom riješio čuvara, ali šut nije bio dovoljno jak za Evgenia Gorodova. Pokušavali su domaći da brzo izjednače, ali nisu uspjevali da stvore ozbiljnu priliku. Nemanja Gudelj nije imao sreće u 29. minutu, kada je skočio najviše u šesnaestercu i poslao loptu tik pored stative.

Igrači Sevilje tražili su penal zbog igranja rukom Markusa Berga, ali sudija Marko Gvida rekao je da od penala nema ništa. Pred sam odlazak na odmor Remi Kabelja je imao priliku, no šutirao je direktno u Tomasa Vaclika i na poluvremenu je rezultat bio 0:1. Odmah na početku drugog poluvremena Berg je uputio udarac ka golu Sevilje, ali je Vaclik bio na mjestu.

Nevjerovatno šta Kabelja nije iskoristio u 48. minutu nakon velike greške Gudelja, kada je oduzeo loptu srpskom reprezentativcu i zatim predriblao golmana i nakon toga pogodio stativu na praznom golu. Lopta se od igrača Krasnodara odbila do Luka de Jonga u 55. minutu, a on je volejem poslao tik iznad prečke. Već u sljedećem napadu Masiel Vanderson je kaznio taj promašaj i poslije fine akcije saigrača zatresao je mrežu gostiju.

Serhio Eskudero morao je napustiti igru u 60. minutu zbog teške povrede, a umjesto njega ušao je Karim Rekik. Munir el Hadadi je imao dvije dobre prilike da vrati Sevilji vođstvo, ali je oba puta šutirao pored gola. Uporni su bili gosti iz Španije da dođu do prednosti, no nisu imali dobar završni udarac.

Ousama Idrisi pogodio je Gorodova u glavu u 83. minutu, poslije sjajnog prodora po lijevoj strani. Gosti ipak stižu do trijumfa i osmine finala Lige šampiona pogotkom El Hadadija u 95. minutu. Uspio je Marokanac nekako da dođe do te lopte i sa deset metara smjesti je iza protivničkog golmana za konačnih 2:1.

U narednom kolu Sevilja dočekuje Čelsi, a Krasnodar će ugostiti Ren.