Elče izdržao sve nalete Valensije i osvojio sva tri boda na svom stadionu

U prvoj utakmici sedmog kola Primere, Elče je na svom terenu savladao Valensiju rezultatom 2:1.

Početak utakmice nije obilovao uzbuđenjima. U prvih petnaestak minuta, nije bilo izglednih prilika, a timovi su bili izjednačeni po posjedu lopte.

U 19. minutu, Hosan Fernandez, desni bek Elčea, doveo je svoj tim u vođstvo. S desne strane je ušao u šesnaesterac, odakle je šutirao lijevom nogom i savladao Haumea Domeneka tako što je poslao loptu u malu mrežicu.

Ovaj gol je bio prvi šut na utakmici bilo koje od ekipa. Primljeni pogodak nije razbudio goste, koji kao da su prepustili terensku inicijativu Elčeu u narednih desetak minuta. Zanimljiva činjenica je da se prvi prekršaj na utakmici desio tek u 28. minutu.

Elče je nastavio kontrolisati utakmicu, većina napada im je bila kreirana po desnoj strani, ali osim nekoliko centaršuteva, nije bilo ozbiljnijih pokušaja. S druge strane, “Slijepi miševi” su izgledali bezidejno, nisu bili u stanju da povežu nekoliko kvalitetnih pasova i pokušavali su stvarati prilike povremenim preskakanjem igre, ali to im nije polazilo za rukom.

Kako je vrijeme odmicalo, domaćini su sve više uvodili utakmicu u tempo koji im odgovara. Kratkim dodavanjima na sredini terena umrtvili su igru i nisu dozvoljavali protivnicima da se približe njihovom šesnaestercu.

U 37. minutu, izabranici Horhea Almirona su udvostručili vođstvo. Nakon greške Karlosa Solera, Fernandez je presjekao loptu i asistirao do Fidela Čavesa, koji je iz prve potegao sa vrha kaznenog prostora, a golman Valensije je ostao nemoćan.

Gosti su prvu priliku imali u 40. minutu, kada je Soler šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali lopta je završila preko gola. U nastavku, postajali su sve nervozniji, a domaćini nisu žurili s napadima, pa se na odmor otišlo sa 2:0.

Valensija je mnogo angažovanije ušla u drugi period. U 52. minutu, Junus Musa je poslije sjajnog driblinga centrirao sa desne strane, Hoze Gaja je skočio i šutirao glavom, ali Edgar Badija je fantastično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Nastavilo se sa napadima gostujuće ekipe, koja je u prvoj trećini drugog poluvremena bila konkretnija nego u čitavih prvih 45 minuta.

Tim sa “Mestalje” je ubrzao igru i činilo se da gol visi u vazduhu. U 64. minutu, Fidel je u svom šesnaestercu oborio Kevina Gameira, gosti su tražili jedanaesterac, ali nije bilo zvuka sudijske pištaljke. Nedugo zatim, nakon greške fudbalera Elčea na svojoj polovini, Gameiro je asistirao do Solera, koji je šutirao desnom nogom po sredini gola, ali Badija je ponovo bio na visini zadatka.

U 70. minutu, golman domaćina je još jednom bio uspješniji od suparnika. Ovog puta, Gabriel je uputio nezgodan udarac iz daljine, ali nije uspio prevariti Badiju, koji kao da je začarao svoju mrežu. Tri minuta kasnije, Tijeri Korea je šutirao iz šesnaesterca, ali pogodio je samo spoljni dio mreže.

Valensija je do prvog pogotka stigla u 74. minutu. Kangin Li, mladi Korejanac koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije,  poslao je sjajnu loptu po zemlji, nije bilo ofsajda, a Antonio Grueso se našao iza leđa protivničke odbrane, lako zaobišao posljednju prepreku u vidu Badije i pospremio loptu u praznu mrežu.

Samo minut kasnije, Gameiro je mogao izjednačiti rezultat, poslao je loptu iza leđa raspoloženog golmana, ali Gonzalo Verdu ju je izbacio sa gol linije.

Valensijina igra se drastično poboljšala u drugom poluvremenu, koje je pokazatelj kako bi izabranici Havija Grasije trebali pristupati utakmicama u nastavku sezone, ali u posljednjih desetak minuta im je ponestalo snage. Mreže se više nisu tresle, pa je konačan rezultat glasio 2:1 za Elče.

Elče će u narednom kolu gostovati protiv Betisa u Sevilji, a Valensija će na svom terenu dočekati Hetafe.

Elče: Badija, Baragan, Verdu, Sančez, Fernandez (Kalvo), Markone, Guti (Mfulu), Fidel, Rigoni (Kone), Milja, Lukumi (Tete)

Valensija: Domenek, Koreia, Gabriel, Diahabi (Sanmartin), Grueso, Musa (Džejson), Vas (Račić), Soler, Gaja (Li), Guedes (Valjeho), Gameiro