Emotivno na Grbavici: Željezničar i Radnik podijelili bodove, klub iz Bijeljine ispao iz Premijer lige

Željezničar i Radnik su remizirali u okviru 31. kola Premijer lige rezultatom 1:1.

Bila je to prva utakmica na Grbavici nakon što je preminuo legendarni fudbaler i trener Plavih Ivica Osim. Stoga, sve je danas bilo podređeno legendarnom “Švabi”.

Ipak, što se tiče same utakmice, Željezničar nije imao motiv rezultata, dok je Radnik bio samo na teoretskim šansama za opstanak u eliti.

Željezničar je do prednosti stigao u 11. minuti kada je s lijeve strane loptu u šesnaesterac ubacio Luka Malić, a Sedad Subašić se najbolje snašao i glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon gola, Željezničar je do poluvremena mogao još nekoliko puta da zatrese mrežu Radnika, ali što se to nije desilo najzaslužniji je bio Samed Hodžić.

Veliku šansu za drugi gol Željezničar je imao u 70. minuti kada je Aleksandar Vučenović izašao sam i

spred golmana Radnika, ali je Hodžić ponovo sjajno intervenisao.

Radnik je u 80. minuti iz svog prvog udarca na gol stigao do izjednačenja. Nakon gužve ispred gola domaćih, lopta je stigla do Harisa Handžića koji je sa 16 metara lijevom nogom loptu poslao u mrežu.

U nadoknadi vremena Bojan Batar je kao posljednji igrač faulirao Omara Beću i tako zaradio direktan crveni karton. Samir Bekrić je šutirao, a Hodžić načinio novu intervenciju.